nieuws

Iedereen wil wind vangen langs E34

nieuws
Al drie energiebedrijven hebben hun oog laten vallen op de weilanden langs de E34 in Arendonk en Oud-Turnhout om er een windmolenpark te bouwen. Kippenboer Dirk Segers vreest voor het effect van de slagschaduw op zijn dieren in de stal.
30 maart 2009  – Laatst bijgewerkt om 14 september 2020 14:07
Lees meer over:

Al drie energiebedrijven hebben hun oog laten vallen op de weilanden langs de E34 in Arendonk en Oud-Turnhout om er een windmolenpark te bouwen. "De enigen die hier beter van worden, zijn de energiebedrijven zelf en de boeren die hun grond aan hen verhuren. Een windmolen brengt veel meer op dan maïs of aardappelen", meent buurtbewoner Ger Boerstra te weten.

Burgemeester Nest Buijs kreeg al drie kandidaten over de vloer voor de bouw van windmolens: Air Energy, Electrabel en Windvision. De grootste kanshebber lijkt Electrabel, dat al een bouwaanvraag indiende voor zeven windturbines, goed voor een totale capaciteit van 14 megawatt. Waait het in de Kempense grensstreek dan zo hard? "Wij baseren ons op de windatlas", zegt Sarah De Bruyn van Electrabel.

De buurtbewoners reageren verdeeld. "Laat maar waaien", zegt de ene. "Liever niet in mijn achtertuin", klinkt het bij de andere. Pluimveehouder Dirk Segers (43), die volgens de huidige plannen een windmolen krijgt om 250 meter van zijn achterdeur, heeft vooral schrik voor de slagschaduw. "Hoe gaan mijn kippen hierop reageren? Het risico bestaat dat zij zullen opschrikken en op een hoop vliegen, waardoor ze stikken".

Hendrik Sels (45) woont enkele straten verder en heeft samen met zijn buurman een actiecomité opgericht. "We hebben vooral vragen bij het economisch nut van het project. Zonder groencertificaten is een windmolenpark niet rendabel. Ook de locatie lijkt ons niet geschikt: midden in een cluster van natuurgebieden en broedplaatsen voor weidevogels".

Bron: Het Nieuwsblad

Gerelateerde artikels

Er zijn :newsItemCount nieuwe artikels sinds jouw laatste bezoek