nieuws

Houdt Europese doelstelling biobrandstof stand?

nieuws
Europa is ambitieus op het vlak van biobrandstof. De lidstaten zijn het er wel over eens dat biobrandstof pas duurzaam genoemd kan worden als de CO2-uitstoot beduidend lager is in vergelijking met olie, over het gehele proces van productie en verbruik. Er wordt momenteel onderhandeld over het percentage dat daarop moet worden gekleefd. De meest geciteerde cijfers liggen tussen 35 en 50 procent. Maar in de wandelgangen duikt ook geregeld de optie op om de 10 procent-doelstelling te schrappen, schrijft De Tijd.
5 april 2008  – Laatst bijgewerkt om 14 september 2020 14:03
Europa wil dat tegen 2020 tien procent van de brandstof van de transportsector uit duurzame biobrandstof bestaat. De lidstaten zijn het erover eens dat de biobrandstof pas duurzaam genoemd kan worden als de CO2-uitstoot beduidend lager is in vergelijking met olie, over het gehele proces van productie en verbruik. Er wordt momenteel onderhandeld over het percentage dat daarop moet worden gekleefd. De meest geciteerde cijfers liggen tussen 35 en 50 procent.

Europese biobrandstof gewonnen uit koolzaad resulteert in een lagere uitstoot van zo'n 35 procent. De brandstoffen uit Braziliaans suikerriet doen de uitstoot met meer dan de helft dalen. In mei of juni moeten de 27 lidstaten beslissen. In de wandelgangen duikt geregeld de optie op de 10 procentdoelstelling te schrappen, wegens niet realistisch. Ook de milieubewegingen vrezen dat het behoud van de doelstelling het milieu meer nadelen dan voordelen oplevert.

De Duitse minister van Milieu, Sigmar Gabriel, heeft vrijdag de ambitie van zijn land geschrapt om het aandeel biobrandstoffen op te trekken van 5 naar 10 procent. Hij doet dat omdat gebleken is dat veel oude wagens de nieuwe samenstelling van de brandstoffen niet zouden overleven. De Duitse producenten van biobrandstoffen zijn blij met de beslissing, omdat ze een te hoge import vrezen van goedkopere tropische biobrandstof.

De Europese koepel van producenten van biobrandstof gaat intussen de Europese Commissie vragen een antidumpingonderzoek te openen tegen de Amerikaanse concurrenten. Die krijgen stevige subsidies wanneer ze biobrandstof uitvoeren.(KS)

Bron: De Tijd

Gerelateerde artikels

Er zijn :newsItemCount nieuwe artikels sinds jouw laatste bezoek