nieuws
Hoevegebouwen herbergen zonevreemde bedrijven
nieuwsUit een onderzoek van de West-Vlaamse Intercommunale (WVI) blijkt dat er op het platteland in de regio Roeselare-Tielt 875 zonevreemde ondernemingen actief zijn. Het gaat om aannemers en tuinaanlegbedrijven, maar ook om kapperszaken en welnesscentra. "Opvallend is dat deze tendens zich vooral de jongste tien jaar ontwikkeld heeft", weet Anna Verhoeve van het WVI. "Meer dan een derde van de 875 bedrijven vond overigens een uitvalsbasis in voormalige hoevegebouwen".
20 maart 2008
Uit een onderzoek van de West-Vlaamse Intercommunale (WVI) blijkt dat er op het platteland in de regio Roeselare-Tielt 875 zonevreemde ondernemingen actief zijn. Het gaat om aannemers en tuinaanlegbedrijven, maar ook om kapperszaken en welnesscentra. "Opvallend is dat deze tendens zich vooral de jongste tien jaar ontwikkeld heeft", weet Anna Verhoeve van het WVI. "Meer dan een derde van de 875 bedrijven vond overigens een uitvalsbasis in voormalige hoevegebouwen".
26 procent van de zonevreemde bedrijven werd de jongste tien jaar opgestart, zo blijkt uit de studie. "Het onderzoek is een mooie aanleiding om een debat op te starten", vindt West-Vlaams gedeputeerde van Ruimtelijke Ordening Patrick Van Gheluwe. Ook Hendrik Verkest, burgemeester van Wingene en voorzitter van het Resoc, neemt een duidelijk standpunt in. "We moeten die tendens tegengaan", zegt hij. "Ook voor de bedrijven zijn er namelijk veel risico's verbonden aan deze manier van werken".(KS)
Bron: Het Laatste Nieuws