nieuws

Hennepvelden zorgen voor verwarring bij buitenstaanders

nieuws
Vlaanderen telt momenteel vier officiële henneptelers die op vraag van de West-Vlaamse provincie 8,5 hectare hennep inzaaiden. “De planten zijn onschuldig en worden gebruikt om onder meer isolatiemateriaal en textiel te maken”, legt teler Dirk Talpe uit in Het Nieuwsblad. Toch zorgen de hennepvelden voor verwarring bij buitenstaanders.
10 mei 2011  – Laatst bijgewerkt om 14 september 2020 14:15
Lees meer over:

Vlaanderen telt momenteel vier officiële telers die op vraag van West-Vlaanderen 8,5 hectare hennep inzaaiden. “De planten zijn onschuldig en worden gebruikt om onder meer isolatiemateriaal en textiel te maken”, legt teler Dirk Talpe uit in Het Nieuwsblad. Toch zorgen de velden voor verwarring bij buitenstaanders. Om dit op te lossen, zorgt de provincie voor grote infoborden en houdt de politie een oogje in het zeil.

Dit jaar werd door vier landbouwers 8,5 hectare vezelhennep ingezaaid op vraag van de West-Vlaamse provincie. Het gewas is familie van marihuana, maar is volstrekt onschuldig. De vezels worden gebruikt om onder andere isolatiemateriaal en textiel te maken.

In het buitenland wordt de teelt van hennep voor industriële doeleinden al langer toegepast. Met dit proefproject van 8,5 hectare wil het Provinciaal Onderzoekscentrum voor Land- en Tuinbouw (POVLT) onderzoeken of dit ook in Vlaanderen op grote schaal mogelijk is.

Ondanks het feit dat de planten niet als drugs toepasbaar zijn, zorgen de velden voor verwarring bij buitenstaanders. “Ik stoot op onbegrip bij buren en voorbijgangers. Ze noemen me een ‘wietboer’, dat moet stoppen”, vertelt teler Dirk Talpe in Het Nieuwsblad. Om misverstanden te vermijden, plaatste Talpe al kleine bordjes met de boodschap ‘Deze valt niet te roken’ langs zijn veld. Binnenkort komen daar nog grotere informatieborden van de provincie bij.

Toch vreest de teler dat nieuwsgierigen zijn planten komen stelen. “De politie houdt mijn veld in de gaten. Niet alleen tegen dieven maar ook ter controle van de planten zelf, zodat ik er niet stiekem marihuanaplanten zou tussen zaaien.”

Meer weten over hennep? Bezoek op 23 mei het symposium van Wervel, BioForum en Fevia: Hempfood in Europe: opportunities for Belgium?'

Bron: Het Nieuwsblad

Gerelateerde artikels

Er zijn :newsItemCount nieuwe artikels sinds jouw laatste bezoek