nieuws

Gevolgen klimaatverandering te merken bij vogels

nieuws
De gevolgen van de klimaatswijziging zijn al te merken bij de vogels in Europa, zo blijkt uit een internationale studie die gepubliceerd werd door de Public Library of Science (PLoS). De bestudeerde vogelsoorten die lijden onder de opwarming van de Aarde zijn drie keer zo talrijk als zij die ervan profiteren. De vorsers onderzochten 122 soorten. Van 30 vergrootte het gebied waarin ze voorkomen, bij 92 was er sprake van een vermindering.
6 maart 2009  – Laatst bijgewerkt om 14 september 2020 14:07
Lees meer over:

De gevolgen van de klimaatswijziging zijn al te merken bij de vogels in Europa, zo blijkt uit een internationale studie die gepubliceerd werd door de Public Library of Science (PLoS). De bestudeerde vogelsoorten die lijden onder de opwarming van de Aarde zijn drie keer zo talrijk als zij die ervan profiteren.

"Hoewel de temperaturen recent weinig zijn gestegen, is het verrassend vast te stellen op welk punt de impact reeds te zien is op de vogelsoorten die over heel Europa gedijen", zegt één van de auteurs van de studie, Frédéric Jiguet, van het Muséum national français d'Histoire naturelle (MNHn). De vorsers onderzochten 122 soorten. Van 30 vergrootte het gebied waarin ze voorkomen, bij 92 was er sprake van een vermindering. In totaal komen 526 vogelsoorten voor in Europa.

Indien de klimaatsverandering zich doorzet, kunnen de gevolgen nog veel erger zijn, zo waarschuwen de onderzoekers. "Wij moeten de temperatuurstijging onder de twee graden houden, anders veroorzaakt dit een ravage op planetaire schaal", zegt Richard Gregory van de Royal Society for the Protection of Birds.

Bron: Belga

Gerelateerde artikels

Er zijn :newsItemCount nieuwe artikels sinds jouw laatste bezoek