"Geen onmiddellijke herziening ggo-toelating nodig"
nieuwsHet onderzoek van de Franse professor Gilles-Eric Séralini naar ggo-maïs van Monsanto brengt geen nieuwe relevante wetenschappelijke gegevens aan die een onmiddellijke herziening van de toelating van het gebruik van de maïs in voeder en voeding vergen. Aldus spreekt de Belgische Bioveiligheidsraad zich uit over het onderzoek dat wees op negatieve langetermijneffecten van de consumptie van de maïs door ratten.
Professor Séralini onderzocht ratten die met NK603 gevoed werden en stelde vast dat de proefratten na een tijd tumoren kregen. Volgens onafhankelijke experts van de Bioveiligheidsraad, het officiële orgaan dat in België de risico's van genetisch gemodificeerde organismen (ggo's) evalueert, bevat het onderzoek echter tekortkomingen.
Zo stellen de experts gebreken vast in het protocol van de proef, in de voorstelling van de resultaten, in de statistische analyse, in de interpretatie van de resultaten en in de redactie van het artikel. “Daaruit concluderen ze dat de toelating van NK603-maïs niet onmiddellijk moet worden herzien”, meldt het Voedselagentschap (FAVV).
Het advies van de Bioveiligheidsraad ligt in de lijn van de initiële analyse door de Europese Autoriteit voor Voedselveiligheid (EFSA) en de evaluaties uitgevoerd door de Nederlandse en Duitse adviesorganen voor bioveiligheid. Een definitief standpunt van EFSA over de studie wordt de komende weken verwacht.
De raad vraagt evenwel aan EFSA om dringend de huidige richtlijnen en procedures voor ggo’s te evalueren en om eventueel hierin de langetermijnevaluatie beter te integreren.
Bron: Belga