nieuws

Geen alternatief voor ontpoldering Hedwigepolder?

nieuws
Twee partijen van de driepartijencoalitie in Nederland zijn na het onderzoek van het ingenieursbureau Grontmij tot de bevinding gekomen dat er in verband met de verdieping van de Westerschelde geen alternatief is voor de ontpoldering van de Hertogin Hedwigepolder in Zeeuws-Vlaanderen, zo heeft de Provinciale Zeeuwse Courant woensdag gemeld.
7 oktober 2009  – Laatst bijgewerkt om 14 september 2020 14:09

Twee partijen van de driepartijencoalitie in Nederland zijn na het onderzoek van het ingenieursbureau Grontmij tot de bevinding gekomen dat er in verband met de verdieping van de Westerschelde geen alternatief is voor de ontpoldering van de Hertogin Hedwigepolder in Zeeuws-Vlaanderen, zo heeft de Provinciale Zeeuwse Courant woensdag gemeld.

Het gaat om de sociaaldemocratische PvdA van vicepremier Wouter Bos en de conservatief-protestantse ChristenUnie. In opdracht van de regering Balkenende heeft een consortium onder leiding van ingenieursbureau Grontmij onderzocht of de aanleg van schorren in de Westerschelde een volwaardig en Europa-bestendig alternatief is voor ontpolderen. Het bleek van niet.

"Ontpoldering is nu onvermijdelijk", citeert de PZC volksvertegenwoordiger Ernst Cramer (ChristenUnie). "Het is wel consequent wat er gebeurt", aldus de politicus die daarbij verwijst naar eerdere conclusies van commissies. PvdA-woordvoerder Lia Roefs is volgens de krant verrast en teleurgesteld. "Ik hoopte oprecht dat zou worden aangetoond dat er wel een alternatief is".

De grootste coalitiepartner, het christendemocratische CDA van premier en Zeeuw Jan Peter Balkenende, geeft inhoudelijk geen commentaar en wacht de regeringsbeslissing van vrijdag af, aldus de PZC.

Bron: Belga

Gerelateerde artikels

Er zijn :newsItemCount nieuwe artikels sinds jouw laatste bezoek