EU-Commissie verhoogt prognose graanopbrengst
nieuwsIn 2007 oogstte de EU bijna 258 miljoen ton graan. Dit jaar zal de opbrengst volgens de jongste prognose 10,4 procent hoger liggen. Op dit ogenblik exporteert de EU veel tarwe omdat veel andere exporterende landen door hun voorraden heen zijn. Tussen 1 juli 2007 en 28 maart van dit jaar heeft Europa 13,5 miljoen ton graan uitgevoerd, aldus een woordvoerder van het Nederlandse Productschap Akkerbouw.
Als de uitvoer aan dit tempo doorgaat, dreigt de voorraad in de EU tegen begin juli te slinken tot 49,2 miljoen ton. Als strategische voorraad is dat genoeg voor 8,5 weken, terwijl er vorig jaar nog een voorraad was voor tien weken. En ook die voorraad was al klein in vergelijking met de jaren voordien.
Volgens de Commissie zou in het seizoen 2007-2008 ongeveer twee miljoen graan gebruikt worden voor de productie van bio-energie. Dat is veel minder dan de vijf miljoen ton die eind januari nog vooropgesteld werd.(KS)
Bron: Agrarisch Dagblad