nieuws

Brouwerij Hoegaarden tegen 1 juni weer operationeel

nieuws
De brouwerij van Hoegaarden zal uiterlijk tegen 1 juni terug volledig operationeel zijn. Al het witbier zal tegen dan weer in het Vlaams-Brabantse dorp gebrouwen worden. Momenteel is dat al voor 80 procent het geval. De rest wordt nog aangemaakt in Jupille. Dat is woensdag tijdens een persconferentie in Hoegaarden bekendgemaakt. 2007 was voor Hoegaarden overigens een zeer goed jaar. Wereldwijd steeg de verkoop met 9 procent, waarmee een einde kwam aan de dalende trend die zich al een tiental jaren manifesteerde.
16 april 2008  – Laatst bijgewerkt om 14 september 2020 14:03
De brouwerij van Hoegaarden zal uiterlijk tegen 1 juni terug volledig operationeel zijn. Al het witbier zal tegen dan terug in het Vlaams-Brabantse dorp gebrouwen worden. Momenteel is dat al voor 80 procent het geval. De resterende 20 procent wordt nog aangemaakt in Jupille. Enkele maanden terug was dat nog 50 procent. Dat is woensdag tijdens een persconferentie in Hoegaarden bekendgemaakt.

Op zondag 20 april zal naar aanleiding van de eerste Nationale Open Brouwerijendag, de vernieuwde brouwerij plechtig worden ingehuldigd. De beslissing om het witbier in Jupille te gaan brouwen, lokte binnen en buiten Hoegaarden heel wat protest uit. In september vorig jaar kondigde Inbev aan dat het witbier terug volledig in Hoegaarden zou worden gebrouwen. Inbev kondigde toen met name een investering aan van 60 miljoen euro in zijn brouwerijen van Hoegaarden, Leuven en Jupille.

In Hoegaarden werden sindsdien zes nieuwe fermentatietanks geleverd, vier afvultanks, drie verpakkingslijnen en één flessenspoelmachine. De capactiteit van de brouwerij is daarmee terug opgevoerd tot 1 miljoen hectoliter per jaar, net zoals voor de gedeeltelijke verhuis naar Jupille. 2007 was voor Hoegaarden overigens een zeer goed jaar. Wereldwijd steeg de verkoop met 9 procent, waarmee een einde kwam aan een dalende trend die zich sinds een tiental jaren manifesteerde. Preciesere verkoopcijfers werden niet vrijgegeven.(KS)

Bron: Belga

Gerelateerde artikels

Er zijn :newsItemCount nieuwe artikels sinds jouw laatste bezoek