Boer zoekt kok/kok zoekt boer
nieuwsOp boerderij Broekelzenhoek in Westouter kwamen landbouwers en kleinschalige producenten samen in het kader van het Boerengoed-project, dat de producten van de deelnemende boeren via een webwinkel en in samenwerking met Horeca Totaal tot in het restaurant wil krijgen. Bedoeling is niet alleen voor de boer een meerwaarde te creëren, maar ook voor de keukenchef die met de producten aan de slag gaat.
Landbouwers die deelnemen aan het Boerengoed-project hielden eerder deze week een bijeenkomst om er een staalkaart te presenteren van wat zij topchefs te bieden hebben. Een twintigtal lokale bioproducenten toonden hun producten die "met liefde voor de natuur geproduceerd worden". Met een transparant traceerbaarheidssysteem willen de producenten open kaart spelen naar hun afnemers.
De deelnemende boeren bieden hun oogsten week per week aan, zodat er ingespeeld kan worden op "verse en eerlijke producten". "Op die manier worden ook onnodige winkelstocks vermeden. Er wordt enkel geoogst wat effectief besteld is. Vraag en aanbod is in het bioverhaal namelijk niet altijd op elkaar afgestemd. Het Boerengoed-project kan hierin een belangrijke schakel zijn", aldus de initiatiefnemers.
Meer info: Boerengoed
Beeld: Velt