Ardo en Dujardin Foods ondertekenen fusieovereenkomst
nieuwsArdo en Dujardin Foods smelten samen tot één bedrijf dat Ardo zal heten. Dat melden de twee West-Vlaamse diepvriesgroentebedrijven in een gezamenlijk bericht. De fusie komt er om "een robuust werkplatform te ontwikkelen en om de basis te leggen voor een professioneel bestuurd familiebedrijf van de derde generatie". De nieuwe raad van bestuur zal worden voorgezeten door Philippe Haspeslagh. Samen zijn de bedrijven goed voor 820 miljoen euro omzet.
De twee diepvriesgroentebedrijven werden veertig jaar geleden onafhankelijk van elkaar opgericht door twee broers van de Haspeslagh-familie. Het fusiebedrijf, dat 3.800 werknemers zal tellen en 811.000 ton groenten, fruit en kruiden zal verwerken, krijgt de naam Ardo mee. De nieuwe combinatie moet de internationale positie van het familiebedrijf consolideren en uitbouwen.
Als het fusieplan groen licht krijgt van de mededingingsautoriteiten zal NPM Capital, een particuliere investeringsmaatschappij, haar minderheidsaandeel in Dujardin Foods verkopen waardoor de aandelen opnieuw in familiehanden terechtkomen. Philippe Haspeslagh komt aan het hoofd van de raad van bestuur, die zal samengesteld zijn uit familievertegenwoordigers en twee onafhankelijke bestuurders. "De hoop is er om dit najaar te fuseren, al hebben we daar geen zekerheid over", zegt woordvoerster van Ardo Heidi Goovaerts. Goovaerts maakte wel bekend dat het de bedoeling is om alles te behouden zoals het is, dus ook wat betreft de werkgelegenheid.
Tot de integratieplannen effectief worden uitgerold, blijven beide bedrijven dus verder werken onder de leiding van Jan Haspeslagh (Ardo) en Rik Jacob (Dujardin Foods). "De fusie moet de aanwezige synergieën versterken, inclusief de elkaar aanvullende bedrijfstakken, om zo de marktpositie en concurrentiekracht te handhaven", klinkt het bij beide CEO's. "Dankzij de nieuwe structuur zal er op elke vraag van de markt kunnen worden ingegaan en zullen de relaties met partners in de retail, food service en industrie kunnen worden uitgediept."
Volgens Jan Haspeslagh is de fusie "een natuurlijke stap" die de onderneming op de toekomst voorbereidt en garandeert dat het binnen de familie blijft. "Gezien onze vergelijkbare bedrijfsaanpak en gemeenschappelijk verlangen om ondernemerschap en professionalisme te combineren, heb ik er alle vertrouwen in dat we een samenhangend bedrijf tot stand zullen brengen", aldus Haspeslagh.
Volgens Rik Jacob zal het nieuwe Ardo "een nog groter bedrijf zijn met een unieke grootschalige Europese voetafdruk, gespecialiseerde fabrieken, een goede landbouwkennis, professioneel bestuur en een sterke ondernemersgeest." Vandaag telt Ardo 15 productie-, verpakkings- en distributiesites in acht Europese landen en stelt het ongeveer 3.000 mensen tewerk. In 2013 teelde, verwerkte en verkocht Ardo 611.000 ton vriesverse groenten en fruit over de hele wereld, goed voor een omzet van 607 miljoen euro.
Dujardin Foods is gespecialiseerd in de productie en distributie van vriesverse groenten, kruiden, ingrediënten en kant-en-klaarmaaltijden. Het bedrijf telt zo'n 800 personeelsleden, verkoopt jaarlijks ongeveer 200.000 ton en heeft een omzet van 213 miljoen euro. Dujardin Foods richt zich op de internationale retail, food service en industrie, is net zoals Ardo gevestigd in Ardooie en heeft in totaal vijf productievestigingen in België, Frankrijk en het Verenigd Koninkrijk.
Bron: Belga