Albert Heijn bespaart op reclame en inkoop
nieuwsHet Nederlandse Ahold, het moederconcern van supermarktketen Albert Heijn, gaat extra besparen op reclame en inkoop. Dat maakte Ahold bekend tijdens een bijeenkomst in de Verenigde Staten, waar de onderneming meer dan de helft van haar omzet vandaan haalt. Er komen minder promoties en de leveranciers van de supermarkten zullen mogelijk verdere toegevingen moeten doen.
Ahold wil zijn kostenbesparingen flink opschroeven. In plaats van de eerder aangekondigde 350 miljoen euro wil het supermarktconcern nu 600 miljoen euro besparen. Hoe Ahold de besparingen precies gaat invullen, is nog niet bekend. Het geld wil Ahold gebruiken voor verdere groei. Het concern zet verder in op de onlinemarkt en wil klanten steeds meer de mogelijkheid bieden hun boodschappen op verschillende manieren te verkrijgen.
In 2013 wil Ahold ook de meeste van de 82 overgenomen Jumbo/C1000 winkels hebben omgebouwd tot een Albert Heijn. Daarnaast wordt volgend jaar ook het aantal winkels in België fors verder uitgebreid. Het concern liet eerder al weten in 2016 50 supermarkten in België te willen exploiteren.
Bron: Belga