Veurnse suikerfabriek vertraagt productie
nieuwsDoor het slechte weer van de jongste weken kunnen de landbouwers niet op de velden om hun suikerbieten te oogsten. De Veurnse suikerfabriek verwerkt normaliter de suikerbieten tot 3 à 4 december, maar de campagne zal volgens de directeur zeker moeten verlengd worden.
De fabriek draait momenteel op 2/3de van haar normale capaciteit van 7000 ton bieten per dag. Indien nodig zal de productie de komende dagen nog worden verlaagd.
Ook in de eerstkomende 2 dagen verwacht de directie geen verbetering van de situatie. De directie hoopt dat de landbouwers zondag of maandag kunnen rooien. Maar de opbrengst zal per hectare sowieso lager liggen dan verleden jaar, omdat -ook al door het slechte weer- veel landbouwers pas later konden zaaien. Het suikergehalte van de bieten is wel goed, aldus de directie.