Premie voor kwaliteitslabel vleesproductie kent succes
nieuwsVlaams volksvertegenwoordiger Els Robeyns (sp.a) informeerde in een parlementaire vraag naar het aantal landbouwers dat een premie aanvraagt in ruil voor het kwaliteitslabel waar hun vleesproductie aan voldoet. Uit het antwoord van de minister blijkt dat maar liefst 85 procent van het totaal aantal landbouwers dat voor deze premie in aanmerking komt, de steun heeft aangevraagd.
Sinds de laatste hervorming van het Gemeenschappelijk Landbouwbeleid, de zogenaamde ‘Health Check’, kunnen landbouwers die aangesloten zijn bij kwaliteitslabels voor vleesproductie hiervoor ‘specifieke steun’ ontvangen. Vlaanderen heeft het bevorderen van de kwaliteit van landbouwproducten gekozen als doelstelling voor deze specifieke steun.
Landbouwers die lid zijn van de erkende kwaliteitslabels Meritus (rundvlees), Certus (varkensvlees), Belgian Controlled Veal (kalfsvlees) of Belplume (braadkip), komen in aanmerking voor deze specifieke steun. De subsidie geldt per lidmaatschap van een kwaliteitslabel: indien een landbouwer lid is van meerdere labels, dan kan hij voor elk label specifieke steun ontvangen.
Uit het antwoord van de minister op de parlementaire vraag van Els Robeyns blijkt dat veehouders massaal gebruik maken van deze nieuwe premie. Maar liefst 3.822 aanvragen werden ingediend voor 30 september. Dit is 85 procent van het totaal aantal landbouwers dat voor deze premie in aanmerking komt.
Het Agentschap voor Landbouw en Visserij zal de specifieke steun uiterlijk op 30 juni 2011 uitbetalen. Voor de uitbetaling werd een budget van twee miljoen euro voorzien dat gelijkmatig verdeeld wordt over het totaal aantal deelnemende landbouwers dat, na controle, effectief voor steun in aanmerking komt. Het exacte premiebedrag per label en per landbouwer ligt daarom op dit moment nog niet vast.