nieuws

Greenpeace blokkeert opslagplaats ggo-aardappelen BASF

nieuws
Donderdag blokkeerden actievoeders van Greenpeace in Zweden een opslagplaats waar het Duitse bedrijf BASF genetisch gemodificeerde Amflora-aardappelen bewaart. "Volgens Greenpeace brengt het gebruik van genetisch gemanipuleerde aardappelen onnodige risico's voor milieu en gezondheid met zich mee, terwijl er natuurlijke alternatieven voorhanden zijn", verklaart Jonas Hulsens.
19 mei 2011  – Laatst bijgewerkt om 4 april 2020 14:59
Lees meer over:

Donderdag blokkeerden actievoeders van Greenpeace in Zweden een opslagplaats waar het Duitse bedrijf BASF genetisch gemodificeerde Amflora-aardappelen bewaart. "Volgens Greenpeace brengt het gebruik van genetisch gemanipuleerde aardappelen onnodige risico's voor milieu en gezondheid met zich mee, terwijl er natuurlijke alternatieven voorhanden zijn", verklaart Jonas Hulsens van Greenpeace België.

Greenpeace wil voorkomen dat de Amflora-aardappel verspreid wordt in de natuur en beroept zich op strijdigheid met de EU-regels omdat het antibioticaresistent gen van de Amflora-aardappel niet toegelaten zou zijn. De natuurorganisatie vraagt BASF om de teelt van de ggo-aardappel stop te zetten en dringt bij de Europese commissie aan op het intrekken van de teelttoelating voor de bewuste aardappel.

"De teelt van Amflora-aardappelen is toegestaan in de EU ondanks een gebrek aan voldoende, onafhankelijke studies over het risico voor mens en milieu", zegt Patrik Eriksson van Greenpeace. De organisatie neemt de evaluatie die door de Europese Voedselveiligheidsautoriteit (EFSA) is uitgevoerd niet ernstig omdat die instelling volgens haar de belangen van de industrie verdedigt

Greenpeace vindt het zinloos om ggo-aardappelen te gebruiken voor zetmeelproductie omdat de natuurlijke variëteiten Henriette en Eliane evenzeer geschikt zouden zijn voor industriële toepassingen. De organisatie verwijst naar de vermenging van Amflora met Amadea-aardappelen (een andere ggo-aardappel van BASF, nvdr.) om aan te tonen dat het risico op besmetting door ggo's reëel is. Greenpeace leidt hier ook uit af dat de Amflora-aardappel onvermijdelijk in de voedselketen terecht zal komen, ook al wordt de aardappel voor verwerking door de industrie geteeld.

Klik hier voor foto's en videobeelden van de actie.

Gerelateerde artikels

Er zijn :newsItemCount nieuwe artikels sinds jouw laatste bezoek