nieuws

Fedis-leden kunnen kiezen voor ggo-vrije dipsaus

nieuws
Greenpeace heeft woensdagmiddag voor de hoofdzetel van Fedis, de federatie van de distributiesector, actie gevoerd voor de keuzevrijheid van consumenten inzake genetisch gewijzigde organismen. Die dreigt verder uitgehold te raken sinds de mengvoedersector begin dit jaar zijn ggo-lastenboek opschortte. Fedis vierde woensdag zijn dertigste verjaardag. De actievoerders deelden verkleed als varkens en koeien hapjes uit. Ze lieten de Fedis-leden de keuze tussen dipsaus met of zonder genetisch gewijzigde ingrediënten.
7 mei 2008  – Laatst bijgewerkt om 4 april 2020 14:42
Greenpeace heeft woensdagmiddag voor de hoofdzetel van Fedis, de Belgische federatie van de distributiesector, actie gevoerd voor de keuzevrijheid van consumenten inzake genetisch gewijzigde organismen. Fedis vierde woensdag zijn dertigste verjaardag. "Carrefour, Delhaize en Colruyt eisten jarenlang van leveranciers dat ze uitsluitend niet-gemanipuleerd veevoeder gebruikten", zegt campagnedirecteur Marc-Olivier Herman. "Nu staan ze op het punt die eis uit hun lastenboek te schrappen".

"Consumenten hebben het recht om te kiezen", stelt Herman. Volgens Greenpeace wordt het binnenkort echter onmogelijk om - buiten het biologische circuit - nog vlees, vis en eieren te vinden van dieren die niet werden grootgebracht met gemanipuleerd voeder. Dat is een gevolg van de opschorting van het ggo-lastenboek door de mengvoedersector begin dit jaar. Fedis en Bemefa werken momenteel een compromis uit, waarbij het niet langer de bedoeling zou zijn om met gescheiden productstromen te werken voor ggo- en ggo-vrije soja.

De actievoerders van Greenpeace deelden woensdag verkleed als varkens en koeien hapjes uit. Ze lieten de Fedis-leden de keuze tussen dipsaus met of zonder genetisch gewijzigde ingrediënten.(KS)

Gerelateerde artikels

Er zijn :newsItemCount nieuwe artikels sinds jouw laatste bezoek