Bloesems lopen kleine vertraging op door winterprik
nieuwsHet is koffiedik kijken om precies te achterhalen wanneer de fruitbomen volop in bloei staan. De weersomstandigheden bepalen de agenda. Toeristen kijken nochtans met belangstelling uit naar de precieze periode om Haspengouw te bezoeken. De beelden uit Katarakt hebben de honger naar bloesems en het Haspengouwse landschap aangescherpt.
"Van toeristen krijgen we dagelijks de vraag wanneer ze best naar de fruitstreek komen. Een juist antwoord op die vraag kunnen we ook niet geven", zegt Ghilaine Hendricx van Toerisme Sint-Truiden. De dienst verwijst naar de website bloesemfeesten-haspengouw.be waar de evolutie van de bloesems dagelijks te volgen is via de bloesemmeter.
"Het Proefcentrum verwacht half april de volle bloei. Eerst bloeien de perziken, dan de pruimen, de peren en uiteindelijk de appelen. Dit jaar verwachten we een gespreide bloei in tegenstelling met vorig jaar. Door de uitzonderlijk warme maand april waren alle bomen tegelijk in bloei en waren ze in een week uitgebloeid", zegt Hendricx. De Bloesemfeesten in april zijn met jaarlijks ongeveer 100.000 bezoekers het eerste grote toeristische evenement in Vlaanderen en de feitelijke start van het toeristisch seizoen.
"Vorig jaar zetten we de Bloesemfeesten in met een stunt in Brussel. We toonden toen bloeiende fruitbomen in de stations. Dit jaar is Katarakt de grote gangmaker voor het toerisme. De fruitstreek heeft op dit ogenblik geen extra impulsen nodig", zegt gedeputeerde Sylvain Sleypen (sp.a). De toeristische diensten in Haspengouw spreiden hun evenementen over de hele maand. Fiets-, wandel- en autoroutes zijn in de bloesemmaand bewegwijzerd. Op het programma staan de traditionele bezoeken aan fruitbedrijven, fruitveilingen en markten van streekproducten. Nieuwigheden als de fietstaxi, de bloesemshuttle en een kampeerarrangement tussen de bloesems blijven behouden.(KS)