nieuws

"2012 wordt een belangrijk jaar voor de SALV"

nieuws
De Strategische Adviesraad voor Landbouw en Visserij (SALV) bracht in 2011 17 adviezen uit, onder meer over het Gemeenschappelijk Visserijbeleid en het mestactieplan. Alle adviezen werden in consensus uitgebracht, wat volgens voorzitter Piet Vanthemsche de draagkracht vergroot. “2012 wordt een belangrijk jaar”, voorspelt hij nog,” gezien de discussies over het GVB en GLB na 2013, en de herinrichting van de Raad in september”.
1 juli 2012  – Laatst bijgewerkt om 4 april 2020 15:05
Lees meer over:

De Strategische Adviesraad voor Landbouw en Visserij (SALV) bracht in 2011 17 adviezen uit, onder meer over het Gemeenschappelijk Visserijbeleid en het mestactieplan. Alle adviezen werden in consensus uitgebracht, wat volgens voorzitter Piet Vanthemsche de draagkracht vergroot. “2012 wordt een belangrijk jaar”, voorspelt hij nog,” gezien de discussies over het GVB en GLB na 2013, en de herinrichting van de Raad in september”..

De adviezen betroffen een ruime waaier aan onderwerpen, van zeer brede thema’s zoals het mestactieplan tot zeer gespecialiseerde en technische aangelegenheden zoals het luchtkwaliteitsplan voor NO². Vier adviezen handelden over visserijgerelateerde materies, en zeven werden opgesteld samen met andere adviesraden, meer concreet met de Milieu- en Natuurraad van Vlaanderen (Minaraad), de Sociaal-Economische Raad van Vlaanderen (SERV) en de Vlaamse Adviesraad voor Bestuurszaken (Vlabest).

Volgens Piet Vanthemsche verliep de samenwerking met die andere raden ook vorig jaar “uitstekend, evenals de wisselwerking met het kabinet van Vlaams minister voor Landbouw Kris Peeters, zijn administratie en de Commissie Landbouw van het Vlaams Parlement”. Voor dit jaar verwacht hij niets anders.

“2012 wordt trouwens een bijzonder jaar voor de SALV. Omdat de Raad vier jaar bestaat, moet hij immers opnieuw worden samengesteld. Dit zal gebeuren in september. En ook op inhoudelijk vlak wordt het een boeiend jaar, gezien de discussies die worden gevoerd over het Gemeenschappelijk Visserijbeleid (GVB) en Gemeenschappelijk Landbouwbeleid (GLB). Eind 2011 bracht de Raad al een advies uit over het GVB en in mei 2012 volgde een advies over het GLB. De SALV zal de ontwikkelingen hieromtrent nauwgezet blijven opvolgen en extra adviezen uitbrengen wanneer nodig”, klinkt het.

Net zoals de vorige jaren, organiseerde de SALV naar aanleiding van de publicatie van zijn jaarrapport een netwerkmoment voor de landbouw- en visserijsector. Dit jaar nam het Vlaams Instituut voor Landbouw en Visserijonderzoek (ILVO) de rol als gastheer op, met een rondleiding in de nieuwe Food Pilot.

De SALV, samengesteld uit vertegenwoordigers van de landbouw- en visserijsector, de verschillende schakels uit de agrovoedingsketen en het maatschappelijk middenveld, levert rechtstreeks advies aan de Vlaamse regering en het Vlaams Parlement. Dit als verplichting, op vraag of op eigen initiatief. Alle adviezen zijn integraal raadpleegbaar op de website.

Meer info: Jaarrapport 2011

Gerelateerde artikels

Er zijn :newsItemCount nieuwe artikels sinds jouw laatste bezoek