nieuws

14 procent meer groene stroom in 2007

nieuws
Vorig jaar is in Vlaanderen 1.638 gigawattuur groene stroom opgewekt. Dat is 14,1 procent meer dan in 2006 en drie keer meer dan in 2004. Het aandeel Vlaamse groene stroom in het Vlaams stroomverbruik stijgt tot 2,7 procent. Het opwekken van groene stroom gebeurt op basis van verschillende bronnen. Biomassa is goed voor 55 procent, windenergie voor 17 procent. Het aandeel biogas is gestegen van 13 naar 15 procent. De bijdrage uit zonne-energie en waterkracht blijft bescheiden.
14 mei 2008  – Laatst bijgewerkt om 4 april 2020 14:43
Vorig jaar is in Vlaanderen 1.638 gigawattuur groene stroom opgewekt. Dat is 14,1 procent meer dan in 2006 en drie keer meer dan in 2004. Dat blijkt uit cijfers die Vlaams minister van Leefmilieu en Energie Hilde Crevits (Cd&V) bekendmaakte. Het aandeel Vlaamse groene stroom in het Vlaams stroomverbruik stijgt tot 2,7 procent. De groei van het elektriciteitsverbruik bleef beperkt tot 0,4 procent.

In het Vlaams gewest steeg de opwekking van groene stroom vorig jaar dus 37,5 keer sneller dan het stroomverbruik, rekent minister Crevits voor. Zij is tevreden met de resultaten. "Het komt er op aan niet op onze lauweren te rusten, maar onze inspanningen vol te houden om in 2010 te vooropgestelde doelstelling van 6 procent groene stroom te halen", zegt ze.

Het opwekken van groene stroom gebeurt op basis van verschillende bronnen. Biomassa is goed voor 55 procent, windenergie voor 17 procent. Het aandeel biogas is gestegen van 13 naar 15 procent, het aandeel uit restafval is gedaald van 13 naar 11 procent. De bijdrage uit zonne-energie en waterkracht blijft bescheiden.(KS)

Lees ook: geVILT: Prijskaartje biogasinstallaties schrikt boeren niet af

Gerelateerde artikels

Er zijn :newsItemCount nieuwe artikels sinds jouw laatste bezoek