nieuws

12 pct meer kredieten voor boeren bij Landbouwkrediet

nieuws
Landbouwkrediet heeft het afgelopen jaar een nettowinst van 60,2 miljoen euro geboekt, wat 15,7 procent meer is dan in 2006. Dat maakte directievoorzitter Luc Versele op een persconferentie bekend. De kredieten binnen de landbouwsector, traditioneel een sterke poot van de groep, stegen in Vlaanderen met 12 procent maar kenden in Wallonië een scherpe daling "als gevolg van de veranderende investeringssteun in het Waals gewest", aldus Versele. Voor 2008 wil de groep zich verder diversifiëren naar particulieren en bedrijven toe.
14 maart 2008  – Laatst bijgewerkt om 14 september 2020 14:03
Landbouwkrediet heeft het afgelopen jaar een nettowinst van 60,2 miljoen euro geboekt, wat 15,7 procent meer is dan in 2006. Dat maakte directievoorzitter Luc Versele op een persconferentie bekend. Bij de landbouwkredieten daalde de productie met 6,3 procent. "2007 was nochtans een goed jaar voor de landbouw. In Vlaanderen was er nog steeds een stijging met 12 procent, maar in Wallonië een daling van 20 procent, als gevolg van de veranderende investeringssteun in het Waals gewest", aldus de directievoorzitter. Sinds begin dit jaar is er opnieuw een stijging van de kredietproductie in de Waalse landbouw.

De laatste jaren heeft de bank zijn marktaandeel in de agrarische sector nog kunnen verhogen. "In Wallonië zitten we op 50 procent, in Vlaanderen op zowat 25 procent. Voor heel België maakt dat 33 procent", zegt Versele. "De land- en tuinbouwsector is de enige waar we samen met KBC marktleider zijn". Het relatief belang van de land- en tuinbouw in de bank zelf neemt evenwel af. In 2002 stond 50 procent van de kredieten nog uit in de agrarische branche. Nu is dat nog 43 procent, en het aandeel vermindert verder.

Voor 2008 wil Landbouwkrediet dan ook verder diversifiëren. De bank richt zich traditioneel op de landbouwsector, maar wil zich versterken in andere klantensegmenten zoals particulieren en bedrijven. Concreet gaat de bank dit jaar zijn bankverzekeringsconcept in de kijker plaatsen. Sinds vorig jaar worden onder de eigen naam verzekeringen van AXA verkocht. Om middelgrote bedrijven aan te trekken worden drie businesscentra opgericht, in Brussel, Gembloers en Antwerpen. "Voor die laatste zijn we nog op zoek naar een geschikte locatie", verklaarde Versele.

Landbouwkrediet vierde het voorbije jaar zijn zeventigste verjaardag. De groep herbergt ook nog Europabank en Keytrade Bank, die beide hun winst zagen stijgen. 2007 werd binnen de groep gekenmerkt door een historisch hoge productie aan kredieten, tot 1,4 miljard euro. Vooral de woonkredieten tekenden een stevige groei op van ruim 39 procent. Versele: "Maar de andere kant van de medaille is wel dat de marges op deze producten laag zijn. Wij beschouwen ze echter vooral als een mogelijkheid om aan kruisverkoop van andere producten te doen".

Aan de kant van de klantendeposito's was er een groei van 5,6 procent tot 4,2 miljard euro. Vooral de kasbons en de termijnrekeningen waren in trek. Het aantal zichtrekeningen steeg met 5 procent. De kredietcrisis woog slechts indirect op de resultaten van de bank. "Landbouwkrediet heeft geen directe blootstelling aan de subprimecrisis. We zijn een retailbank", dixit Versele. Indirect was er wel de impact van de slabakkende financiële markten en het feit dat het ontlenen van geld op de markten duurder is geworden.

Landbouwkrediet hoopt in 2008 ook een oplossing te vinden voor personal banking. "We zijn hier al een tijd naar op zoek en houden alle pistes open", aldus Versele. Naast het kantorennetwerk (vorig jaar kwamen er vier bankkantoren bij) gaat Landbouwkrediet de selfbank en het onlinebankieren verder uitbouwen. "Het blijkt dat de Belg meer en meer het vertrouwen in zijn grootbank verliest. Wij kunnen een waardig alternatief vormen, als universele bank op mensenmaat", verklaarde de directievoorzitter.(MP)

Bron: Belga

Gerelateerde artikels

Er zijn :newsItemCount nieuwe artikels sinds jouw laatste bezoek