nieuws
Zuid-Korea bouwt nieuwe hoofdstad op platteland
nieuwsHet ene land is het andere niet als het om ruimtelijke ordening gaat. Zuid-Korea is van plan om een nieuwe hoofdstad te bouwen in het landelijk gebied Yeongi-Kongju omdat de huidige hoodstad Seoul overbevolkt is. Het controversiële project van president Roh Moo-hyan kost 45 miljard dollar.
11 augustus 2004
Het ene land is het andere niet als het om ruimtelijke ordening gaat. Zuid-Korea is van plan om een nieuwe hoofdstad te bouwen in het landelijk gebied Yeongi-Kongju omdat de huidige hoodstad Seoul overbevolkt is. Het controversiële project van president Roh Moo-hyan kost 45 miljard dollar.
Twee jaar geleden maakte de president van de verhuis van de hoofdstad een speerpunt in zijn verkiezingsprogramma. De nieuwe hoofdstad moet Seoul ontlasten en de economische ontwikkeling beter spreiden over het land. Na rijp beraad tussen regering en privé-sector werd een akkoord bereikt over de locatie. Het plattelandsgebied Yeongi-Kongju krijgt de eer.
Volgend jaar begint de overheid massaal grond aan te kopen in Yeongi-Kongju. De bouw van de hoofdstad begint in 2007 en moet afgerond zijn in 2030.
Bron: vrtnieuws.net