nieuws

Waalse boeren en zuivelindustrie voeren dialoog

nieuws
Vertegenwoordigers van de Waalse melkproducenten en de zuivelindustrie zaten zondagavond in Gembloers rond de tafel om de crisis te bespreken in verband met de te laag bevonden melkprijzen. Beide partijen zijn "een basis voor gesprek" overeengekomen, zo heeft René Ladouce, voorzitter van de FWA, na afloop gezegd. De kleinere landbouworganisatie Fugea heeft voor de komende dagen een melkstaking en een mogelijke blokkade van zuivelfabrieken aangekondigd.
1 juni 2008  – Laatst bijgewerkt om 14 september 2020 14:04
Vertegenwoordigers van de Waalse melkproducenten en de zuivelindustrie zaten zondagavond in Gembloers rond de tafel om de crisis te bespreken in verband met de te laag bevonden melkprijzen. Ze zijn "een basis voor gesprek" overeengekomen, zo heeft René Ladouce, voorzitter van de Waalse landbouworganisatie FWA, zondagavond aangekondigd.

"We delen hetzelfde standpunt over het beheer van het aanbod, dit houdt in het behoud van de quota's met een zekere flexibiliteit ten opzichte van de markt", legde René Ladouce na afloop van de vergadering uit. "We zullen het aanbod zelf beheren, wat een lonende prijs zal inhouden voor de landbouwers".

De voorzitter van de FWA gaf verder aan dat de sector aan de politici zal vragen om toe te zien op de beslissing over de oprichting van een prijzenobservatorium. Producenten en zuivelbedrijven hebben samen ook stelling genomen tegen de Europese beslissing om de melkquota dit jaar met twee procent te verhogen.

"De crisis is nog niet ten einde, maar we zullen van nabij de discussies volgen die maandag in Duitsland plaats hebben. Als de Duitse regering haar standpunt wijzigt, kan dat een impact hebben op de Europese beslissing", besloot Ladouce.(KS)

Bron: Belga

Gerelateerde artikels

Er zijn :newsItemCount nieuwe artikels sinds jouw laatste bezoek