VS wil komaf maken met landbouwsubsidies 'oude stijl'
nieuwsDe Amerikaanse Senaat gaat akkoord met een nieuwe Farm Bill die in 10 jaar voor 23,6 miljard dollar (18,8 miljard euro) aan steun voor de landbouw schrapt. Directe betalingen aan boeren onafgezien van de prijzen van landbouwproducten worden afgeschaft, de grootste wijziging van het Amerikaanse beleid in decennia. Ter compensatie wordt de federale subsidie op gewasverzekeringen uitgebreid.
In de Senaat stemden 64 volksvertegenwoordigers voor en 35 tegen de Farm Bill, die geldig is voor vijf jaar maar waarvan de effecten voor tien jaar zijn berekend. Het Huis van Afgevaardigden moet nog stemmen. De wetgeving moet worden aangenomen voor 30 september omdat dan de bestaande Farm Bill afloopt.
Het schrappen van landbouwsubsidies is het gevolg van een gestegen landbouwinkomen dat steun volgens president Obama minder noodzakelijk maakt. Belangrijke boerenorganisaties als de National Corn Growers Association en de American Soybean Association staan achter de wetgeving omdat deze uitgebalanceerd zou zijn.
Bron: |
In samenwerking met: Boerderij
Beeld: Cofabel