VS heffen sancties tegen hormonenverbod niet op
nieuwsVolgens de Commissie voldoet Europa hiermee aan de eisen van de Wereldhandelsorganisatie WTO. Volgens de WTO is het EU-verbod protectionisme vermits het onvoldoende gemotiveerd was. Door de WTO-veroordeling kunnen de VS en Canada extra importtaksen heffen op Europese producten, ter compensatie van het verlies geleden door het hormonenverbod.
De Amerikanen stellen nu dat de nieuwe richtlijn niets nieuws bijbrengt. De wetenschappelijke studies die worden aangehaald, zijn allemaal sinds lang bekend. De VS denken er dan ook niet aan de sancties op te heffen.
EU-commissaris voor handel Pascal Lamy zal de kwestie ter sprake brengen tijdens bilateraal overleg in november met zijn VS-collega, minister van Handel Bob Zoellick. Als er dan geen akkoord is, moet de WTO beslechten. Dat neemt makkelijk tien maanden in beslag.
Lees ook: geVILT: Sabbe: "Strijd tegen hormonen niet gewonnen"
Bron: Belga