nieuws

Voka en WMF klagen "beperkend" windturbinebeleid aan

nieuws
Naar aanleiding van de ‘dag van de wind’ vragen de West-Vlaamse Milieufederatie (WMF) en ondernemersvereniging Voka aan het West-Vlaamse provinciebestuur om het beleid omtrent de inplanting van windturbines te wijzigen. Dat beleid laat onder meer geen windturbines toe langs de autosnelwegen die landbouwgebied doorkruisen.
16 juni 2011  – Laatst bijgewerkt om 14 september 2020 14:15
Lees meer over:

Naar aanleiding van de ‘dag van de wind’ vragen de West-Vlaamse Milieufederatie (WMF) en ondernemersvereniging Voka aan het West-Vlaamse provinciebestuur om het beleid omtrent de inplanting van windturbines te wijzigen. Dat beleid is "te beperkend" en laat onder meer geen windturbines toe langs de autosnelwegen die landbouwgebied doorkruisen.

West-Vlaanderen is de meest windrijke provincie en heeft dus potentieel voor windenergie. Voka en WMF hekelen echter dat het beleid gebaseerd is op een terughoudend uitgangspunt, waardoor locaties voor windturbines met een ruim maatschappelijk draagvlak worden uitgesloten. Volgens de organisaties stimuleert het huidige beleid in plaats daarvan "ondoordachte" inplantingsplaatsen door projectontwikkelaars, wat op zich dan weer het wantrouwen bij de bevolking aanwakkert.

Gedeputeerde Patrick Van Gheluwe (sp.a) reageert dat de ruimtelijke afbakening voor windturbines "complex" is. Volgens hem zijn windturbine-exploitanten daar mee verantwoordelijk voor, omdat ze vroegtijdig afspraken maken met landbouwers. "Toch worden er inspanningen gedaan", stelt hij. Zo wordt bij de afbakening van stedelijke gebieden rekening gehouden met de eventuele plaatsing van windturbines.

Concreet moet West-Vlaanderen tegen 2020 een capaciteit hebben van 250 MW windenergie. Momenteel wordt met 74 actieve turbines slechts de helft gerealiseerd. Sinds de deputatie in 2009 haar zoekzones hanteert, werden er nog maar 24 bijkomende windturbines vergund.

Bron: Belga

Gerelateerde artikels

Er zijn :newsItemCount nieuwe artikels sinds jouw laatste bezoek