Verwachte perenproductie 21% hoger dan in 2003
nieuwsEen en ander blijkt uit de eerste oogstraming van appelen en peren voor het seizoen 2004 die door het ministerie van landbouw in samenwerking met de Belgische Fruittelersorganisatie, het Verbond van Belgische Telers, de veilingen, de Vakgroep Fruit en het Nationaal Instituut voor de Statistiek samengesteld werd.
Het totale perenarsenaal zal dit jaar uitbreiden met 180 hectare. De productie van de Conference zal dit jaar 87 procent van het Belgische perenaanbod uitmaken. "Alhoewel het behang bij jonge Conferencebomen minder goed is dan vorig seizoen doen de oudere aanplantingen het dit jaar heel goed. De Belgische telers zijn dan ook optimistisch. Net zoals de voorbije jaren hopen ze ook dit jaar veel Conference te kunnen exporteren naar onder meer Engeland, de Scandinavische landen en Rusland", aldus Jef Odeurs van de Belgische Fruittelersorganisatie.
Het appelarsenaal zal dit jaar verkleinen met 105 hectare. Doordat de bomen evenwel een goed behang hebben, zal de totale productie lichtjes stijgen. De appelvariëteiten Jonagold en Jonagored blijven met 74 procent de voornaamste Belgische appelvariëteiten, aldus nog Odeurs.
Verwacht wordt tot slot dat de pluk van appelen en peren dit jaar 10 dagen later zal beginnen dan vorig jaar.
Bron: Belga