nieuws

Uitstoot broeikasgassen uit veehouderij kan ver omlaag

nieuws
Volgens een nieuw rapport van wereldvoedselorganisatie FAO kan de uitstoot van broeikasgassen door de veehouderij met een derde worden teruggebracht, zonder in te grijpen in de veestapel. De FAO schat dat de veehouderij, met een hoofdrol voor de rundveesector, verantwoordelijk is voor 14,5 procent van de totale broeikasgasuitstoot.
27 september 2013  – Laatst bijgewerkt om 14 september 2020 14:23

Volgens een nieuw rapport van wereldvoedselorganisatie FAO kan de uitstoot van broeikasgassen door de veehouderij met een derde worden teruggebracht, zonder in te grijpen in de veestapel. De FAO schat dat de veehouderij, met een hoofdrol voor de rundveesector, verantwoordelijk is voor 14,5 procent van de totale broeikasgasuitstoot, en niet 18 procent zoals eerder gedacht werd.

In een recent rapport verzamelde de VN-organisatie studiemateriaal van Wageningen Universiteit, het Zweedse Instituut voor Voeding en Biotechnologie (SIK) en de Amerikaanse universiteiten van Colorado en Pennsylvania. Daaruit blijkt dat de veehouderij verantwoordelijk is voor ongeveer 14,5 procent van de totale uitstoot van de door menselijk toedoen veroorzaakte broeikasgassen. Een eerder rapport van de FAO uit 2006 schatte de bijdrage vanuit de veehouderij aan het broeikasgasprobleem nog op 18 procent.

De belangrijkste bijdrage binnen de veehouderij komt van de rundvleesproductie, met 41 procent, gevolgd door de melkveehouderij (21%). De pluimvee-industrie en de varkenssector zijn verantwoordelijk voor respectievelijk 8 en 9 procent van de uitstoot in de veehouderij. Inzoomend op de rundveehouderij blijkt de grootste bijdrage te komen uit de voederproductie en de verteringsprocessen bij herkauwers. Het energieverbruik van de sector is goed voor 20 procent van de broeikasgasuitstoot.

Maar het rapport gaat verder dan alleen het slechte nieuws. Het somt ook enkele voorbeelden op van hoe de methaanuitstoot in de rundveehouderij teruggedrongen kan worden. Een daarvan is toegespitst op de melkveehouderij in geïndustrialiseerde landen. Toepassing van lijnzaad- of katoenzaadolie in het melkveerantsoen zou bij hoogproductieve koeien een daling van de methaanuitstoot kunnen bewerkstelligen. Ook anaerobe mestverwerking van een deel van de mest, kan de uitstoot verminderen. Verder is het mogelijk het energieverbruik op de boerderij en in de verwerkingsketen te verminderen.

"Klimaatverandering is een ernstige bedreiging voor het welzijn van de toekomstige generaties", zegt topman Ren Wang van de FAO. "We weten dat de veehouderij verantwoordelijk is voor een substantieel deel van de uitstoot van broeikasgassen. Daarom moeten we nadenken over hoe we de uitstoot van die sector naar beneden kunnen halen. Oplossingen zijn voorhanden, maar er is meer politieke wil en beter beleid nodig. We mogen nu echt niet langer meer wachten om gezamenlijke actie te ondernemen", aldus Wang.

Meer informatie: 'Tackling climate change through livestock'

Bron: eigen verslaggeving

In samenwerking met: Boerderij

Gerelateerde artikels

Er zijn :newsItemCount nieuwe artikels sinds jouw laatste bezoek