Test-Aankoop vraagt ook PCB-controles op voedingswaren
nieuws"Er is niet alleen een controle nodig van de grondstoffen, zoals nu is gebeurd, maar ook van het eindproduct, de voedingswaren", aldus Remy. Test-Aankoop dringt dan ook aan op "systematische en frequente" analyses door het Federaal Voedselagentschap van de voedingswaren.
Sinds 1 januari is er bovendien een Europese wet van kracht die de maximaal toegelaten hoeveelheid pcb's in de voeding bepaalt, aldus Remy. Vroeger was dit enkel voor melk het geval.
De consumentenorganisatie betreurt dat ze slechts vrijdag op de hoogte is gebracht van de besmetting en vraagt dat alle actoren in de consumptieketen zouden verwittigd worden. Alhoewel de "transparantie" sinds de dioxinecrisis er op vooruit is gegaan, dringt Test-Aankoop aan op een efficiëntere communicatie met de consument. "De consument heeft recht op volwassen informatie", aldus Remy, die naar eigen zeggen al tal van telefoontjes kreeg van ongeruste verbruikers.
"De communicatie is beter dan vroeger, maar de situatie is nog ver van ideaal". Tenslotte heeft Test Aankoop ook vragen bij het feit dat tot op vandaag de verantwoordelijken voor de dioxinescrisis van 1999 nog steeds "niet zijn gevonden en niet zijn gestraft".
Bron: Belga