nieuws

Strijd om grond kost drie boeren het leven in India

nieuws
In de Indiase stad Greater Noida werden woensdag minstens drie boeren door de politie doodgeschoten tijdens een uit de hand gelopen manifestatie. 2.000 boeren eisten betere compensaties voor de landbouwgrond die de overheid in de noordelijke staat Uttar Pradesh ingepalmd heeft om er een nieuw dorp in te richten. Toen de betogers een regeringsgebouw bestormden, probeerde de politie hen eerst tot staan te brengen met de wapenstok. Toen dat niet lukte, werd op de boeren geschoten. In India moet de landbouw steeds meer wijken voor industrie.
14 augustus 2008  – Laatst bijgewerkt om 14 september 2020 14:04
In de Indiase stad Greater Noida werden woensdag minstens drie boeren door de politie doodgeschoten tijdens een uit de hand gelopen manifestatie. 2.000 boeren eisten betere compensaties voor de landbouwgrond die de overheid in de noordelijke staat Uttar Pradesh ingepalmd heeft om er een nieuw dorp in te richten. Toen de betogers een regeringsgebouw bestormden, probeerde de politie hen eerst tot staan te brengen met de wapenstok. Toen dat niet lukte, werd op de boeren geschoten.

De jongste tijd doen zich in India regelmatig onlusten voor met boeren en autochtone stammen die zich verzetten tegen de oprukkende welvaart. Door de economische groei moet steeds meer landbouwgrond wijken voor industrie. De gewelddadige botsing met de politiediensten in Greater Noida is dus geen alleenstaand geval. Zo laaide vorige week het boerenprotest in de oostelijke provincie West-Bengalen weer op tegen de plannen voor de bouw van een autofabriek door Tata Motors op landbouwgrond. Mogelijk zal dit conflict de lancering vertragen van de Nano, die onlangs de wereldpers haalde vanwege zijn lage kostprijs.

Lokale boeren hebben ook acties aangekondigd tegen de toelating die het Hooggerechtshof verschaft heeft aan staalproducent Posco om een fabriek neer te poten in bosrijk gebied. Het gaat om een investering van 12 miljard dollar. Het gerecht gaf een Brits mijnbedrijf onlangs ook de toestemming om heuvels te ontginnen die een heilige status genieten bij een plaatselijke volksstam. Die heeft reeds aangekondigd dat ze zich niet neerlegt bij de gerechtelijke beslissing.(KS)

Bron: Reuters

Gerelateerde artikels

Er zijn :newsItemCount nieuwe artikels sinds jouw laatste bezoek