Parket sluit brandstichting bij Viangro niet uit
nieuwsHet Brusselse parket heeft nog geen zekerheid over de oorzaak van de brand die in de nacht van dinsdag op woensdag gewoed heeft in vleesgroothandel Viangro te Anderlecht. Volgens de eerste vaststellingen van de branddeskundige valt kwaad opzet niet uit te sluiten. Vorige week dinsdag kwam Viangro al in het nieuws toen het bedrijf moest ontruimd worden na een valse bommelding.
De brand beschadigde niet alleen een vrachtwagen, maar ook een deel van de verpakkings- en verzendingsruimte van Viangro. Een 30-tal personeelsleden werd geëvacueerd. De brandweer kon het vuur relatief snel blussen en niemand raakte gewond.
"Door de rookontwikkeling moest na de brand een groot deel van de productie vernietigd worden", zegt Brigitte Borremans van Viangro. "Het gaat om zo'n 62 ton. Intussen is het bedrijf schoongemaakt en is de productie kunnen hernemen."
Het Brusselse parket houdt er nu rekening mee dat er een verband is tussen de valse bommelding en de brand een week later, voor zover mocht blijken dat die inderdaad werd aangestoken.
Bron: Belga
Beeld: Viangro