nieuws
Opmerkelijk meer studenten Limburgs landbouwonderwijs
nieuwsLimburgse scholen die land- en tuinbouwonderwijs aanbieden, noteren bij de start van het nieuwe schooljaar tot 10 procent meer inschrijvingen. Dat blijkt uit navraag van onderwijsgedeputeerde Frank Smeets (CD&V). Het succes van het land- en tuinbouwonderwijs is volgens Smeets grotendeels te danken aan de nieuwe opleidingen zoals natuurbeheer en agromanagement.
1 september 2004
Limburgse scholen die land- en tuinbouwonderwijs aanbieden, noteren bij de start van het nieuwe schooljaar tot 10 procent meer inschrijvingen. Dat blijkt uit navraag van onderwijsgedeputeerde Frank Smeets (CD&V). Het succes van het land- en tuinbouwonderwijs is volgens Smeets grotendeels te danken aan de nieuwe opleidingen zoals natuurbeheer en agromanagement.
De nieuwe opleidingen zorgen ervoor dat niet alleen jongeren uit landbouwmilieus de opleiding aanvatten. "Globaal genomen kunnen we stellen dat richtingen die inspelen op maatschappelijke behoeftes en dicht aanleunen bij de praktijk, er op vooruitgaan", aldus nog Smeets. Woensdag trokken in totaal 143.000 Limburgse jongeren opnieuw naar school.
Bron: Belga