nieuws
Obama mengt zich in overnamestrijd van InBev
nieuwsDe Amerikaanse brouwer Anheuser-Busch moet in Amerikaanse handen blijven. Dat heeft de Amerikaanse Democratische presidentskandidaat Barack Obama geantwoord op een vraag van een journalist. Volgens Obama zou het "een schande" zijn indien Anheuser-Busch in buitenlandse handen terechtkomt. "Ik denk dat een Amerikaans bedrijf bereid moet gevonden worden om Anheuser-Busch over te nemen, wanneer de brouwer dat nodig vindt", aldus Obama.
8 juli 2008
De Amerikaanse brouwer Anheuser-Busch moet in Amerikaanse handen blijven. Dat heeft de Amerikaanse Democratische presidentskandidaat Barack Obama geantwoord op een vraag van een journalist. Volgens Obama zou het "een schande" zijn indien Anheuser-Busch in buitenlandse handen terechtkomt. "Ik denk dat een Amerikaans bedrijf bereid moet gevonden worden om Anheuser-Busch over te nemen, wanneer de brouwer dat nodig vindt", aldus Obama.
De Belgisch-Braziliaanse brouwer InBev lanceerde op 11 juni een bod van 46,3 miljard dollar (65 dollar per aandeel) op Anheuser-Busch. Dinsdag maakte InBev bekend dat het bedrijf naar de Amerikaanse beurswaakhond SEC stapt om alle bestuurders van Anheuser-Busch aan de kant te schuiven. Op die manier wil de biergroep de aandeelhouders van Anheuser-Busch een rechtstreekse stem geven met betrekking tot haar overnamebod op het Amerikaanse bedrijf.(KS)
Bron: Belga