nieuws

'Noordzeechefs' houden warm pleidooi voor Belgische vis

nieuws
Topchef Filip Claeys van sterrenrestaurant DeJonkman in Brugge werkt al meer dan twee jaar uitsluitend met Noordzeevis.
31 augustus 2011  – Laatst bijgewerkt om 14 september 2020 14:16
Lees meer over:

In de marge van de Dag van de Pladijs en de ondertekening van de convenant voor duurzame visserij, werd Belgische vis gepromoot door topchef Filip Claeys van sterrenrestaurant DeJonkman in Brugge. Hij werkt al meer dan twee jaar uitsluitend met Noordzeevis en hoopt dat nog meer koks en ook de mensen thuis zijn voorbeeld volgen. "Wat heb je eraan Aziatische brol te eten als je lekkere vis kan eten van bij ons", zegt Claeys.

Samen met Rudi Van Beylen van restaurant Hof ten Damme in het Oost-Vlaamse Kallo noemt Claeys zich voortaan Noordzeechef. "Wij Noordzeechefs zijn fier op onze regionale keuken en willen een sterk signaal geven aan onze collega's en iedereen die een hart heeft voor lokale seizoensproducten", verklaren ze. Samen met VSVC, een coöperatie van reders, willen zij hun collega-chefs aanzetten om duurzaam en regionaal te werken en de pladijs te herwaarderen.

Een beetje chauvinisme is volgens Claeys niet misplaatst want "nergens ter wereld kunnen ze aan zo'n kwaliteit tippen. Volgens de topchef, zelf kleinzoon van een visser, heeft de Vlaming geen besef meer van de vissenrijkdom van eigen streek. "Op restaurant wil iedereen liefst tarbot of tong eten en kent niemand nog een horsmakreel. Omdat niemand het wil, verkopen de vissers het niet. Mensen beseffen ook niet hoe lekker een pladijs wel is."

Bron: eigen verslaggeving/De Standaard

Gerelateerde artikels

Er zijn :newsItemCount nieuwe artikels sinds jouw laatste bezoek