Maken producenten van Noordzeegarnalen prijsafspraken?
nieuwsDe Europese Commissie heeft in verscheidene lidstaten van de Europese Unie onaangekondigde inspecties uitgevoerd bij bedrijven die actief zijn in de sector van de Noordzeegarnalen. Dat heeft de Commissie bekendgemaakt. Het dagelijks bestuur van de Europese Unie vermoedt dat de betrokken bedrijven een kartel hebben gevormd.
Samen met hun collega's van de nationale concurrentiewaakhonden voerden de ambtenaren van de Commissie op 24 en 25 maart een reeks onaangekondigde inspecties uit. De Commissie vermoedt inbreuken op de Europese concurrentieregels, die verbieden dat bedrijven onderling afspraken maken over prijzen of marktaandelen.
De Europese Commissie maakte de namen van de betrokken bedrijven niet bekend. Zeker is wel dat de Nederlandse garnalenleverancier Heiploeg, de naar eigen zeggen belangrijkste garnalenleverancier in Europa, inspecteurs over de vloer gekregen heeft. Onaangekondigde inspecties vormen slechts een stap in het onderzoek naar een mogelijk kartel. De betrokken bedrijven krijgen de kans om gehoord te worden.
Bron: Belga