nieuws

"Lokale besturen buigen zich best over volkstuintjes"

nieuws
Het aantal volkstuinen in Vlaanderen en het Brussels Hoofdstedelijk Gewest wordt geraamd op 4.601, verdeeld over 114 volkstuinparken met een totale oppervlakte van 137 ha. Dat stelt Vlaams minister-president Kris Peeters op een vraag van Veli Yüksel (CD&V). Initiatieven voor nieuwe volkstuintjes komen best van de lokale besturen, aldus Peeters.
2 september 2010  – Laatst bijgewerkt om 14 september 2020 14:12
Lees meer over:

Het aantal volkstuinen in Vlaanderen en het Brussels Hoofdstedelijk Gewest wordt geraamd op 4.601, verdeeld over 114 volkstuinparken met een totale oppervlakte van 137 ha. Dat stelt Vlaams minister-president Kris Peeters op een schriftelijke vraag van Veli Yüksel (CD&V). Gevraagd naar de plannen voor nieuwe volkstuintjes in 2010, antwoordt Peeters dat volkstuinen een lokale thematiek zijn die best op gemeentelijk niveau wordt aangepakt.

Vlaams Parlementslid Veli Yüksel wou van minister-president Peeters vernemen of de Vlaamse regering plannen heeft voor nieuwe volkstuintjes. Yüksel benadrukte in de inleiding van zijn vraag dat volkstuintjes voor heel wat mensen een zinvolle vrijetijdsbesteding zijn. “Het is een gezonde vrijetijdsbesteding en er zijn sociale aspecten aan verbonden. Er is het contact met de natuur en met mensen over cultuurgrenzen en leeftijdsgrenzen heen”, argumenteerde Yüksel.

Minister-president Peeters repliceert dat het niet de bedoeling is aan de regering kwantitatieve eisen in verband met volkstuinen voor te leggen. “In de studie van de Universiteit Gent wordt gesteld dat de thematiek best op gemeentelijk niveau wordt aangepakt.” Peeters suggereert dat op het gepaste bestuursniveau rekening kan gehouden worden met volkstuinen als bijvoorbeeld bij de ruimtelijke afbakening een restgrond beschikbaar zou zijn.

De Universiteit Gent deed in 2007 in opdracht van het departement Landbouw en Visserij een inventarisatie van het aantal volkstuinen in Vlaanderen en Brussel via enquêtes bij de lokale afdelingen van de vzw De Volkstuinen en de vzw VELT, bij diverse gemeentelijke instanties, bij de Dienst Patrimonium van de NMBS-Holding en bij het Brussels Instituut voor Natuurbeheer.

In de studie wordt het aantal volkstuinen in Vlaanderen en Brussel op 4.601 geraamd, verdeeld over 114 volkstuinparken met een totale oppervlakte van 137 ha. Antwerpen telt 68 ha volkstuinen, Oost-Vlaanderen 30 ha, Vlaams-Brabant en Brussel samen 22 ha, West-Vlaanderen 9,1 ha en Limburg 8 ha.

“In de optiek dat volktuinen in de eerste plaats een lokale thematiek zijn, die op lokaal niveau moet worden aangepakt, werd over de studie gecommuniceerd naar de Vereniging voor Vlaamse Steden en Gemeenten en naar de Vlaamse provincies”, aldus Peeters.

Bron: eigen verslaggeving/Belga

Gerelateerde artikels

Er zijn :newsItemCount nieuwe artikels sinds jouw laatste bezoek