nieuws

Landbouwkrediet ziet groepswinst met kwart dalen

nieuws
De geconsolideerde nettowinst van de groep Landbouwkrediet bedroeg in de eerste zes maanden 26,7 miljoen euro, een kwart minder dan vorig jaar. Landbouwkrediet Bank kan over de eerste zes maanden wél een winststijging voorleggen. De nettowinst kwam uit op 38,2 miljoen euro, 9,7 procent meer dan vorig jaar. De stijging komt er onder meer door het feit dat de leningen aan landbouwers en bedrijven in de lift zaten.
19 augustus 2008  – Laatst bijgewerkt om 14 september 2020 14:04
De geconsolideerde nettowinst van de groep Landbouwkrediet bedroeg in de eerste zes maanden 26,7 miljoen euro, een kwart minder dan vorig jaar. De daling is onder meer een gevolg van de waardevermindering van de kredietportefeuille. Kredieten worden minder goed terugbetaald. In het eerste halfjaar moest de groep voor 2,7 miljoen euro voorzieningen nemen voor de niet-terugbetaling van kredieten. Dat is een groot verschil met de 1,5 miljoen terugname van voorzieningen die het resultaat vorig jaar nog opfleurde. Bovendien zorgde het negatieve beursklimaat voor een lagere waardering van de investeringsportefeuille.

Landbouwkrediet Bank kan over de eerste zes maanden wel een winststijging voorleggen. De nettowinst kwam uit op 38,2 miljoen euro, 9,7 procent meer dan vorig jaar. De stijging komt er onder impuls van een sterkere kredietproductie. Vooral de hypotheekleningen, het speerproduct van Landbouwkrediet, deden het goed, met een stijging van 35 procent. Ook de leningen aan landbouwers en bedrijven zaten in de lift. Landbouwkrediet Bank beheerde ook 5 procent meer deposito's dan een jaar eerder. Het geld kwam vooral op zicht- en termijnrekeningen. De inlage op spaarboekjes zakte met 2 procent.

Landbouwkrediet Bank profiteerde in de eerste jaarhelft ook van de dividenden die dochters Europabank en Keytrade Bank over het uitstekende jaar 2007 uitkeerden. De resultaten van Keytrade Bank zullen dit jaar alvast lager uitvallen. De nettowinst van onlinebank Keytrade kwam in het eerste halfjaar uit op 7,2 miljoen, 19 procent lager dan vorig jaar. De hoofdoorzaak is de daling van het aantal beurstransacties met 12 procent.

Keytrade-topman Thierry Ternier verwacht geen verbetering in het tweede halfjaar, maar hoopt de daling van het aantal beursverrichtingen deels te compenseren met de groei van de gewone bankactiviteiten. "Maar 2008 wordt zeker een minder jaar dan 2007", stelt Ternier. Ook ceo Luc Versele is voorzichtig: "Ik denk dat 2008 nog zal meevallen, al zal het minder zijn dan vorig jaar. Maar ook 2009 wordt geen gemakkelijk jaar".(KS)

Bron: De Tijd

Gerelateerde artikels

Er zijn :newsItemCount nieuwe artikels sinds jouw laatste bezoek