nieuws

Jobbeurs op Agriflanders presenteert tal van vacatures

nieuws
Op vrijdag 14 januari vindt op de land- en tuinbouwbeurs Agriflanders een jobbeurs plaats. Wie op zoek is naar een job in de land- en tuinbouw of de voedingsindustrie kan kennis maken met de sector of gericht solliciteren voor één van de vele openstaande vacatures.
11 januari 2011  – Laatst bijgewerkt om 14 september 2020 14:14

Op vrijdag 14 januari vindt op de land- en tuinbouwbeurs Agriflanders een jobbeurs plaats. VDAB werkt daarvoor samen met het opleidingscentrum van de voedingsindustrie, de Federatie Voedingsindustrie, het departement Landbouw en Visserij en landbouworganisaties Boerenbond en ABS. Wie op zoek is naar een job in de land- en tuinbouw of de voedingsindustrie kan kennis maken met de sector of gericht solliciteren bij een bedrijf.

“De jobbeurs op Agriflanders is goed voorbereid”, vertelt Yvan Nolmans in het ledenblad Boer & Tuinder. Hij is bij VDAB verantwoordelijk voor de sector land- en tuinbouw. “We nodigen gericht werkzoekenden uit met kwaliteiten, beroepsaspiraties of ervaring die relevant is voor land- of tuinbouw of voedingsindustrie”, zegt Nolmans.

Ook mensen met een opleiding waarvoor weinig werkgelegenheid is, nodigt VDAB uit, zodat zij kunnen omscholen naar knelpuntberoepen. “Voor hen is de beurs een eerste kennismaking met de sector”, aldus Nolmans. “Mensen die van job willen veranderen en gericht naar werk zoeken, zijn eveneens welkom”, voegt hij er nog aan toe. De 35 deelnemende bedrijven hebben in totaal 200 vacatures te verdelen. De deelnemers zijn vooral op zoek naar technische A1- en A2-profielen, maar er zijn ook bedrijven die vacatures hebben voor burgerlijk en industrieel ingenieurs.

Aan knelpuntberoepen is alvast geen gebrek. Het gebrek aan operatoren in de voedingsindustrie is daar een voorbeeld van. VDAB doet ook erg veel moeite om werkzoekenden te motiveren voor een job als fruitplukker. De jobbeurs kadert dan ook in de structurele samenwerking die VDAB wil uitbouwen met de land- en tuinbouw. Een voorbeeld daarvan is de samenwerking met de vzw Boeren op een Kruispunt voor landbouwers die uit het beroep willen stappen en op zoek zijn naar een andere job.

Klik hier voor meer info en een overzicht per bedrijf van de openstaande vacatures.

Bron: Boer & Tuinder/Het Nieuwsblad

Gerelateerde artikels

Er zijn :newsItemCount nieuwe artikels sinds jouw laatste bezoek