nieuws

In de VS gaat 80% van de antibiotica naar veehouderij

nieuws
Van alle antibiotica die in de VS worden verkocht, dient 80 procent voor gebruik in de veehouderij. Dat blijkt uit cijfers van de Amerikaanse Food and Drug Administration (FDA). De antibiotica worden niet alleen gebruikt om zieke dieren te behandelen, maar dienen ook als antimicrobiële groeibevorderaars in het voeder van varkens, pluimvee en runderen.
31 december 2010  – Laatst bijgewerkt om 14 september 2020 14:13

Van alle antibiotica die in de VS worden verkocht, dient 80 procent (13,1 miljoen kg in 2009) voor gebruik in de veehouderij. Dat blijkt uit cijfers van de Amerikaanse Food and Drug Administration (FDA). De antibiotica worden niet alleen gebruikt om zieke dieren te behandelen, maar dienen ook als antimicrobiële groeibevorderaars in het voeder van varkens, pluimvee en runderen.

Tot voor kort was niet duidelijk hoeveel antibiotica er precies gebruikt werden in de Amerikaanse veehouderij omdat de cijfers niet openbaar waren. Een nieuwe wet maakte het mogelijk deze cijfers op te vragen zodat FDA nu bekend maakte dat in 2009 13,1 miljoen kilogram antibiotica verkocht werd voor gebruik in de veehouderij.

Het routinematig preventief toedienen van lage doses via het voeder baart wetenschappers zorgen want die praktijk stimuleert de vorming van resistente bacteriën zoals de superbacterie MRSA. Daardoor verliezen antibiotica, ook bij mensen, langzaam maar zeker hun effectiviteit.

De 13,1 miljoen kg antibiotica voor de Amerikaanse veehouderij is een verrassend grote hoeveelheid in vergelijking met de hoeveelheid antibiotica voor menselijk gebruik: ongeveer 3,3 miljoen kilogram. Het nieuws is koren op de molen van congresleden als Louise Slaughter en Barbara Boxer, die al jaren ijveren voor een wet die het gebruik van antibiotica in de veeteelt aan banden legt en het gebruik van antibiotica als groeistimulator verbiedt.

Bron: Agrarisch Dagblad/Boerenbusiness.nl

Gerelateerde artikels

Er zijn :newsItemCount nieuwe artikels sinds jouw laatste bezoek