nieuws

Gerechtelijk onderzoek naar reclamepraktijken Lidl

nieuws
Het parket van Gent voert een onderzoek naar mogelijke misleidende reclame van Lidl. De warenhuisketen wordt beschuldigd van lokvogelpraktijken.
3 maart 2010  – Laatst bijgewerkt om 14 september 2020 14:11
Lees meer over:

Het parket van Gent voert een onderzoek naar de reclamepraktijken van de warenhuisketen Lidl. Er is sprake van een grondig strafonderzoek dat gebaseerd is op 'tientallen' klachten die het voorbije jaar bij het parket zijn ingediend door de inspectiediensten van de federale overheidsdienst Economie. Lidl wordt ervan beschuldigd bij superpromoties systematisch een ontoereikende voorraad te hebben.

Het parket van Gent onderzoekt of Lidl Belgium systematisch misleidende reclame verspreidt in ons land. De vraag is of Lidl klanten lokt met superpromoties terwijl die fors afgeprijsde producten helemaal niet of in uiterst kleine hoeveelheden in de rekken liggen. Carrefour werd in 2003 al voor gelijkaardige praktijken veroordeeld.

Lokvogelmethodes zijn een inbreuk op de wet op de handelspraktijken en de voorlichting en bescherming van de consument. Warenhuizen moeten altijd een toereikende voorraad hebben van de producten waarvoor ze reclame maken. Het Gentse opsporingsonderzoek heeft een nationale draagwijdte. Het is in handen van het parket van Gent omdat de hoofdzetel van Lidl Belgium gevestigd is in Merelbeke.

Lidl Belgium wil 'voorlopig' geen commentaar geven op het lopende onderzoek. Het strafdossier tegen Lidl bundelt al tientallen klachten die zijn opgesteld door de Algemene Directie Controle en Bemiddeling (ADCB) van de federale overheidsdienst Economie. Dat is de vroegere economische inspectie. Behalve het groot aantal klachten over Lidl kregen de economische inspectie ook heel wat klachten over eenmalige reclamestunts van Aldi, een andere harddiscounter.

Door de veelvuldige klachten over Lidl bereikte de federale overheidsdienst Economie vorig jaar een record aantal klachten over misleidende reclame in de sector van de warenhuizen: zo’n 700 tegen 481 in 2008.

In een kort persbericht distantieert Lidl zich van de beschuldiging dat het lokvogelmethodes zou hanteren. "In 2009 kregen we vijftig miljoen klanten over de vloer terwijl het hier om ongeveer tweehonderd klachten handelt", stelt de supermarktketen. "Wij nemen contact op met onze externe klantendienst om dergelijke situaties in de toekomst te voorkomen en om voor deze bezwaren een oplossing te zoeken", belooft de directie van Lidl nog.

Bron: Belga/De Tijd

Gerelateerde artikels

Er zijn :newsItemCount nieuwe artikels sinds jouw laatste bezoek