nieuws

Franse veehouders voeren melkproductie gestaag op

nieuws
Franse melkveehouders werken gestaag aan het opvoeren van de melkproductie. Ze houden melkgevende koeien langer aan en proberen met gericht voeren meer melk te verkrijgen. Sinds het begin van het melkjaar ligt de Franse melkplas daardoor gemiddeld 8 procent hoger dan vorig jaar. "Sinds december gaat de melkproductie omhoog in reactie op de hogere melkvergoeding die weer het gevolg is van de wereldwijde zuivelprijzen. Vooral in de eerste drie maanden van dit jaar is sprake van een opmerkelijk sterke toename", meldt de agrarische infodienst Agreste.
30 juli 2008  – Laatst bijgewerkt om 14 september 2020 14:04
Franse melkveehouders werken gestaag aan het opvoeren van de melkproductie. Ze houden melkgevende koeien langer aan en proberen met gericht voeren meer melk te verkrijgen. Sinds het begin van het melkjaar ligt de Franse melkplas daardoor gemiddeld 8 procent hoger dan vorig jaar.

De Franse melkplas zakte vorig jaar snel in, waardoor de totale productie ook flink onder het quotum geraakte. In oktober stond Frankrijk daarmee al 725 miljoen liter onder de Brusselse limiet. De quotumverhoging door Brussel en het opvoeren van de individuele quota door Parijs zelf hebben het tij doen keren. "Sinds december gaat de melkproductie omhoog in reactie op de hogere melkvergoeding die weer het gevolg is van de wereldwijde zuivelprijzen. Vooral in de eerste drie maanden van dit jaar is sprake van een opmerkelijk sterke toename", meldt de agrarische infodienst Agreste.

Omdat de melkveestapel tot eind vorig jaar nog bleef teruglopen, hebben veehouders meer dan twee jaar oude vaarzen eerder in productie gebracht, analyseert Agreste. Het aantal melkkoeien is daardoor sinds vorig jaar met 50.000 toegenomen tot 3.649.500 per eind mei. Agreste is er echter niet gerust op dat de gunstige tendens zal aanhouden. De grotere melkplas leidt tot lagere opbrengsten. Bovendien werkt het tekort aan vaarzen die oudere koeien kunnen vervangen als een rem. "De omstandigheden zijn voor het jaar 2008/09 dan ook minder veelbelovend", luidt het.(MP)

Bron: Agrarisch Dagblad

Gerelateerde artikels

Er zijn :newsItemCount nieuwe artikels sinds jouw laatste bezoek