nieuws

Fiat ministers voor grootste beschermd gebied Noordzee

nieuws
De ministerraad heeft vrijdag in eerste lezing de instelling van het grootste beschermde gebied in de Belgische Noordzee goedgekeurd. Het gebied draagt de naam 'de Vlaamse Banken' en heeft een oppervlakte van bijna 1.100 vierkante kilometer, waarmee het meteen een derde van de totale oppervlakte van de Belgische zeegebieden bestrijkt.
4 juni 2012  – Laatst bijgewerkt om 14 september 2020 14:18
Lees meer over:

De ministerraad heeft vrijdag in eerste lezing de instelling van het grootste beschermde gebied in de Belgische Noordzee goedgekeurd. Het gebied draagt de naam 'de Vlaamse Banken' en heeft een oppervlakte van bijna 1.100 vierkante kilometer, waarmee het meteen een derde van de totale oppervlakte van de Belgische zeegebieden bestrijkt.

Voormalig staatssecretaris Etienne Schouppe meldde in 2010 het gebied aan bij Europa. Een jaar nadien plaatste Europa 'de Vlaamse Banken' op een lijst van beschermde gebieden. Bedoeling is nu dat het ook in de Belgische wetgeving wordt vastgelegd. Het gaat om een uitbreiding zeewaarts met ongeveer 920 vierkante kilometer van het vroegere gebied 'Trapegeer-Stroombank'.

Minister van de Noordzee Johan Vande Lanotte wijst erop dat ondiepe zandbanksystemen zoals wij die kennen, op wereldvlak niet zo vaak terug te vinden zijn. Het gebied werd dan ook aangemeld omwille van de meest waardevolle ondiepe zandbanken en de 'riffen' die worden gevormd door stenen en schelpkokerwormen.

Bron: Belga

Gerelateerde artikels

Er zijn :newsItemCount nieuwe artikels sinds jouw laatste bezoek