nieuws

Europa bant zonnebloemolie uit Oekraïne

nieuws
In de Europese Unie geldt vanaf vandaag een importverbod voor zonnebloemolie uit Oekraïne. In april kwam een lading van 40.000 ton zonnebloemolie per schip Frankrijk binnen. De Franse overheid ontdekte een vervuiling met minerale olie. Intussen was de lading al verspreid over diverse EU-lidstaten. In België werd vervuilde olie aangetroffen bij frituurolie van Colruyt. De Oekraïense producenten stellen dat ze binnenkort de nodige garanties zullen leveren.
22 mei 2008  – Laatst bijgewerkt om 14 september 2020 14:03
In de Europese Unie geldt vanaf vrijdag een importverbod voor zonnebloemolie uit Oekraïne. Na de recente lading vervuilde olie kan het land nog niet garanderen dat de situatie zich niet herhaalt.

In april kwam een lading van 40.000 ton zonnebloemolie per schip Frankrijk binnen. De Franse overheid ontdekte een vervuiling met minerale olie. Intussen was de lading al verspreid over diverse EU-lidstaten. In België werd vervuilde olie aangetroffen bij frituurolie van Colruyt. Volgens Europese experts was er nooit een gevaar voor de volksgezondheid.

Toch wil Europa een herhaling vermijden. De Oekraïense producenten stellen dat ze de nodige garanties zullen leveren. Het land voert jaarlijks één miljoen ton zonnebloemolie uit naar de Europese Unie, of zowat 55 procent van de totale export.(KS)

Bron: De Tijd

Gerelateerde artikels

Er zijn :newsItemCount nieuwe artikels sinds jouw laatste bezoek