nieuws

Eerste blauwe bessen geveild op veiling BelOrta

nieuws
Op de BelOrta-veiling zijn woensdag de eerste blauwe bessen van het seizoen verkocht aan 7,5 euro per punnet van 125 gram.
8 mei 2013  – Laatst bijgewerkt om 14 september 2020 14:22
Lees meer over:

Op woensdag 8 mei zijn op de veiling BelOrta in Zellik de eerste blauwe bessen van het seizoen verkocht. Ze werden aangevoerd door het K.T.A. Horteco uit Vilvoorde en werden verkocht aan 7,5 euro per punnet van 125 gram. Het gaat om bessen van variëteit Nui. Voor 2013 verwacht veiling BelOrta een totale productie van 35.000 kilo blauwe bessen.

Veiling BelOrta heeft zich de afgelopen jaren gespecialiseerd in de vermarkting van zachtfruit. Frambozen blijven de koplopers, maar ook blauwe, rode en witte bessen, braambessen en kiwibessen veroveren de markt. Naast het gangbaar product beschikt BelOrta ook over een ruim areaal biobessen. Voor 2013 verwacht veiling BelOrta een totale productie van 35.000 kg blauwe bessen.

Net zoals andere soorten zachtfruit zijn blauwe bessen rijk aan vitamines, mineralen en vezelstoffen. Ze passen uitstekend in een caloriearm dieet en zijn bovendien rijk aan antioxidanten. In de keuken zijn ze heerlijk in gebak, nagerechten en smoothies. Ze passen ook perfect in salades, coulis en gerechten met vis of schaaldieren.

Bron: eigen verslaggeving

Beeld: BelOrta

Gerelateerde artikels

Er zijn :newsItemCount nieuwe artikels sinds jouw laatste bezoek