Delhaize start met discount in België
nieuwsHet idee is gebaseerd op de Amerikaanse Food Lion Stores en op de succesvolle ervaring bij de herinrichting van de Hannaford-winkels in de VS. Concreet zal het om een kleine winkel gaan in oppervlakte, met de nadruk op voedingsproducten aan lage prijzen. De introductie van het nieuwe concept komt niet echt als een verrassing. De timing wel. Afgelopen zomer maakte gedelegeerd bestuurder Olivier Beckers van Delhaize bekend dat de warenhuisgroep in Griekenland een proefproject zou beginnen op basis van de Amerikaanse discountformule. Amper drie maanden later is de beslissing rond om ook in België te beginnen, als tweede land in Europa. Dat is sneller dan door Beckers was aangegeven.
Toch gaat het om een logische stap. De discountwinkels zijn in België goed voor 40 procent van de markt. Delhaize is in dat segment al jaren de grote afwezige speler. In de eigen discountwinkels zou Delhaize een bijkomende afzetmarkt vinden voor de bestaande lageprijzenproducten uit eigen huis, de 365-producten. Het assortiment 365, dat een afspiegeling moet zijn van het aanbod dat te vinden is in een Aldi-winkel, is inmiddels uitgebouwd tot 550 referenties. Volgend jaar moeten dat er meer dan 700 zijn.
Toch blijven ze bij Delhaize voorzichtig met de discountformule, na de mislukking van Dial. Die harddiscounter werd in de jaren '70 in ons land gelanceerd om de komst van Aldi af te blokken. Uiteindelijk moest de groep er eind jaren negentig de stekker uittrekken, na aanhoudend tegenvallende resultaten. In 1997 werd een punt gezet achter de Dial-keten, die deels omgevormd werd tot Tom& Co-winkels.
Voormalig Delhaize-voorzitter Arthur Goethals gaf onlangs nog toe dat het falen van Dial een gemiste kans was voor de groep. "Een discountformule in de portfolio zou een sterkte opgeleverd hebben voor onze basismerken 365".(KS)
Bron: Belga/De Standaard