Deense varkenshouderij boekt forse verliezen in 2003
nieuwsHoewel de technische resultaten verbeterden, konden de varkenshouders hun verliezen daarmee niet compenseren. Dansk Landbug stelt vast dat de arbeidskosten per dier flink gestegen zijn. Door uitbreiding van de productie zijn de Deense varkenshouderijbedrijven meer afhankelijk van vreemde arbeidskrachten. De arbeidskosten stegen hierdoor met circa 20procent.
Komt daarbij dat de export van Deens varkensvlees naar Japan in 2003 slabakte. Hierdoor ontstond een extra prijsdruk op de Europese markt, ook al omdat de Russische markt door de invoering van invoercontingenten nauwelijks een uitweg bood. Mede daarom werd 2003 ook voor de Vlaamse varkenshouders een zwart jaar. In de maanden november en december stortten de prijzen van het varkensvlees helemaal in.
In Denemarken verwacht Dansk Landbug voor 2004 wel hogere inkomsten die tot een verbetering van het bedrijfsresultaat moeten leiden.
Bron: Agriholland