nieuws

De Lijn wil opnieuw bussen op biobrandstof laten rijden

nieuws
De Lijn onderzoekt de mogelijkheden om bussen op biobrandstof te laten rijden. Dat zegt Vlaams parlementslid Lies Jans van N-VA, die de informatie kreeg na een schriftelijke vraag. "In de nieuwe beheersovereenkomst tussen de Vlaamse regering en De Lijn, zullen nieuwe initiatieven rond biobrandstof opgenomen worden", weet Jans.
10 november 2010  – Laatst bijgewerkt om 14 september 2020 14:13
Lees meer over:

De Lijn onderzoekt mogelijkheden om bussen op biobrandstof te laten rijden. Dat zegt Vlaams parlementslid Lies Jans van N-VA, die de informatie kreeg na een schriftelijke vraag. "In de nota Groen Vervoer 2015, die deel uitmaakt van de nieuwe beheersovereenkomst tussen de Vlaamse regering en De Lijn, zullen nieuwe initiatieven rond biobrandstof opgenomen worden", weet Jans.

Op dit moment rijdt geen enkele bus van De Lijn op biobrandstof. "Naar aanleiding van de controverse rond biobrandstof stopte De Lijn al in 2008 met het gebruik van biobrandstof", herinnert Jans. Toenmalig Vlaams minister voor Mobiliteit Kathleen Van Brempt (sp.a) wilde het toen naar eigen zeggen niet op haar geweten hebben dat de vervoersmaatschappij brandstof gebruikt waarvoor tropisch regenwoud gekapt is of waarvoor voedselproductie is moeten wijken.

Ook Jans vraagt daarom dat bij de nieuwe initiatieven die De Lijn neemt "toch de nodige voorzichtigheid aan de dag moet worden gelegd. Zeker met het oog op nieuwe informatie uit een pas verschenen studie moet men erover waken dat het gebruik van biobrandstof niet meer kwaad veroorzaakt dan dat het profijt brengt", verwijst Jans naar de bevindingen van het Londense Institute for European Environmental Policy dat biobrandstoffen net extra CO2-uitstoot tot gevolg hebben.

Omdat nieuwe initiatieven rond biobrandstof in de nieuwe beheersovereenkomst zullen worden opgenomen, is het voor Lies Jans belangrijk dat de technologische evoluties aangaande de productie van biobrandstoffen op de voet worden gevolgd. Maar niet enkel de gevolgen voor het milieu moeten volgens Jans in rekening worden gebracht, die ook op de kwalijke gevolgen wijst van de biobrandstoffenproductie voor de indianen in Brazilië.

Bron: Belga/eigen verslaggeving

Gerelateerde artikels

Er zijn :newsItemCount nieuwe artikels sinds jouw laatste bezoek