Danone schroeft melkophaling in België terug
nieuwsNog geen jaar geleden voerde Danone mediacampagnes om haar melkveehouders in de kijker te zetten. Boerenbond reageert dan ook verbijsterd op de beslissing van de Franse directie om de melkaanvoer in België in te krimpen. Danone wil de melkophaling beter afstemmen op de behoefte van de fabriek in Rotselaar. Het nieuws komt in een cruciale fase voor de oprichting van een producentenorganisatie.
Tegen 15 maart wil Danone knopen doorhakken om het overschot in de melkaanvoer weg te werken. De producentenorganisatie in oprichting kreeg als eerste het slechte nieuws te horen. "Danone zal zich niet verzetten tegen het vrijwillig vertrek van melkveehouders en vraagt aan de producentenorganisatie te zoeken naar voorstellen en oplossingen." Voor Boerenbond is het onaanvaardbaar dat de producentenorganisatie gebruikt wordt om het volume te regelen, maar geen inspraak krijgt in de wijze waarop de melkprijs bepaald wordt.
"Het is bang afwachten voor de betrokken melkveehouders, die zich momenteel in een heel onzekere positie bevinden", beseft Boerenbondvoorzitter Piet Vanthemsche. "Ik hoop dat Danone hier op een correcte manier mee omgaat, met respect voor de keuzevrijheid van melkveehouders, maar ook met respect voor de producentenorganisatie in spe."
Bron: Boer&Tuinder
Beeld: Danone