Cosmetisch voedsel voorlopig nog in de wachtkamer
nieuwsWe kennen allemaal Yakult dat goed is voor de darmflora en drankjes zoals Red Bull die je meer energie geven. Maar cosmetisch voedsel is echt bedoeld voor het uiterlijk: wittere tanden, glanzend haar, strakke huid en sterke nagels. In Japan wordt er jaarlijks voor miljarden aan uitgegeven.
Maar grote bedrijven als Unilever, dat zowel actief is in de voeding als in de cosmetica, staat vooralsnog niet te springen om cosmetisch voedsel op de markt te brengen. Grotere bedrijven zijn bang voor hun imago en willen de materie eerst wetenschappelijk stevig onderbouwd zien.
In 2002 durfde Danone al wel een yoghurt op de Belgische markt brengen onder het cosmeticamerk Aloë Vera. Het product zou een positieve invloed op huid en haar hebben. De introductie werd echter geen succes wegens een gebrek aan informatie op de verpakking, zo luidt het bij Danone.
In Nederland is sinds 1999 Yagua met mooimaaksappen actief. "Niet zonder problemen", aldus directeur Paul Vaessen, "want Nederlanders vinden innovaties eng. De markt zal beperkt blijven tot de grote bedrijven massaal toetreden. Pas dan zal de acceptatie van cosmetisch voedsel snel omhoog gaan". Nestlé en L'Oréal hebben alvast een joint-venture opgestart en ontwikkelen in Frankrijk een laboratorium voor de ontwikkeling van cosmetisch voedsel.
Bron: Beautyenzo/Agriholland