Clarebout Potatoes vanaf nu officieel in Amerikaanse handen
nieuwsHet West-Vlaamse Clarebout Potatoes is overgegaan in Amerikaanse handen. De overname door het Amerikaanse bedrijf Simplot is afgerond, zo werd bekendgemaakt. "Clarebouts erfenis van uitmuntendheid en innovatie sluit perfect aan bij de waarden en toekomstvisie van Simplot", reageert de overnemer.
De overname van de West-Vlaamse producent van diepvriesaardappelproducten door de internationale voedingsmiddelen- en landbouwonderneming is succesvol afgerond. "Met de strategische overname breidt Simplot zijn dienstverlening aan klanten en zijn wereldwijde capaciteit op het vlak van diepgevroren aardappelproducten verder uit", zegt de overnemer in een persbericht. Met de vijf fabrieken van Clarebout erbij, heeft Simplot nu 23 productievestigingen.
"Clarebout brengt complementaire capaciteiten en een sterke Europese aanwezigheid mee, waardoor we onze klanten en gemeenschappen beter van dienst kunnen zijn", stelt Graham Dugdale, voorzitter van Simplot Global Food, in een persbericht.
Economische realiteit en rationeel inzicht
De overnameplannen waren in juli aangekondigd. "We hadden op eigen krachten kunnen doorgaan, maar de economische realiteit van de wereld en rationeel inzicht hebben ons samengebracht", zei de CEO van het West-Vlaamse bedrijf, Jan Clarebout, toen. Beide bedrijven benadrukten ook dat personeel en fabrieken in Europa behouden en zelfs uitgebreid zullen worden na de overname.
"De overname markeert een nieuw, spannend hoofdstuk voor Clarebout", duidt Simplot.
Staking na overname
Een nieuw spannend hoofdstuk, dat alvast met de nodige spanning werd ingeleid. Tijdens het overnameproces waren er stakingen omdat het personeel een premie eiste voor hun inzet van de voorbije jaren. Het kwam niet tot een akkoord en na twee weken werd het werk uiteindelijk hervat. De directie beloofde dat elke werknemer minstens een bonus van 500 euro zal krijgen.
Clarebout heeft zijn hoofdzetel in het West-Vlaamse Nieuwkerke en biedt werk aan meer dan 3.000 mensen. De Belgische fabrieken bevinden zich in Nieuwkerke en in Waasten.
Bron: Belga