Btw-verlaging horeca goed voor 15.000 jobs?
nieuwsAls er een btw-verlaging komt, engageert de horecasector zich er toe om tijdens de volgende drie jaar 15.000 mensen aan te nemen. De sector aanvaardt ook de voorwaarden die de regering had gekoppeld aan een btw-verlaging van 21 naar 6 pct in de horecasector. Dat meldt de sector in een persbericht.
Alle politieke partijen in België hebben beloofd om de btw in de horecasector te verlagen van 21 pct naar 6 procent. De regering koppelde wel enkele voorwaarden aan die verlaging. Zo moet de sector zijn prijzen verlagen en moeten er meer werknemers aangeworven worden. Ook moet de sector werk maken van opleiding en sociale bescherming. Ten slotte moet de horeca moderniseren.
Vorige donderdag heeft de sector een verbintenisverklaring overgemaakt aan de minister van Financiën. Daarin aanvaardt de sector de voorwaarden van de regering met het oog op een btw-verlaging. “De sector heeft zich daarbij ook geëngageerd om in een periode van drie jaar die volgt op de btw-verlaging, 15.000 mensen aan te werven”, luidt het.
De horecafederaties en -organisaties dringen er op aan dat er snel werk wordt gemaakt van de btw-verlaging.
Bron: Belga